Володимир Бондаренко: У Київраді створено прозорий механізм щодо розгляду земельних питань

Tool items

У Київській міській раді створено прозорий механізм розгляду земельних питань, оскільки на кожному пленарному засіданні розглядається понад 100 проєктів рішень, які повязані саме з землеустроєм. 

Про це заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в інтерв‘ю порталу «Вечірній Київ».

За його словами, існують два постулати щодо розв'язання земельних питань.

«Перший постулат – у цивілізованому місті не може бути неоформленої землі. У Європі, наприклад, взагалі такого немає. Другий – за землю треба платити. Якщо людина ще з радянських часів користується земельною ділянкою, то ця земля має бути оформленою, і за неї треба платити земельний податок. Його розмір невеликий, але якщо взяти всі земельні ділянки, які є в Києві, то загалом вийде сума, яка значно посприяє розвитку столиці та реалізації наших соціальних ініціатив», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він наголосив, що зелені зони та заповідні території жодним чином не можуть використовуватися під забудову. І це принципова позиція усіх депутатів Київської міської ради.

«У столиці достатньо земельних ділянок, які в оренді або взагалі неоформлені, саме їх і треба використовувати як потенційне надходження до бюджету. Як приклад, товариство «Фармак» збирається викупити земельну ділянку, яка знаходиться під його виробничими спорудами, за 250 мільйонів гривень. У цьому випадку такому відповідальному бізнесу треба подякувати», – підкреслив заступник міського голови.

Він додав, що останнім часом на пленарних засіданнях депутати ухвалюють чимало рішень, пов‘язаних зі збільшенням у Києві зелених зон.

«Фактично на кожному пленарному засіданні Київрада надає міським територіям статус зелених зон. Лише у травні під такий статус потрапили понад 120 гектарів столичної землі. Таким чином, з’явиться понад 100 зелених просторів, 10 із яких – парки. І це принципова та послідовна позиція мера Києва Віталія Кличка та всієї столичної влади», – наголосив Володимир Бондаренко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.09.2020 № 460/9539 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року №459/6510 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2019 - 2021 роки»
  • Про деякі питання розробки, затвердження та реалізації містобудівної документації в місті Києві
  • Про передачу громадянину Шинкаренку Валентину Романовичу земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Вуликовій, 17 у Дарницькому районі міста Києва (418289868)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАКСИМУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування житлового будинку на вул. Воскресенській, 7 у Дніпровському районі міста Києва (343922200)
  • Про відмову громадянці Шабаш Галині Антонівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення індивідуального садівництва на вул. 206-тій Садовій, діл. 5 (ГО «СТ «Приозерне») у Дніпровському районі міста Києва (350148447)
  • Про присвоєння назви проїзду у Печерському районі міста Києва