Володимир Бондаренко: кінцева редакція Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» має бути напрацьована за результатами консультацій із органами місцевого самоврядування та експертами

Tool items

707

Круглий стіл «Нова редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» через призму Європейської хартії місцевого самоврядування» відбувся сьогодні, 1 березня, у форматі відео-конференції на платформі ZOOM.

Під час проведення круглого столу заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко зазначив, що зміни у законі є вкрай необхідними, оскільки це вимога часу та суспільства. І все ж є ряд питань від вирішення яких залежить його майбутня дієвість.

«Маючи широку автономію у вирішенні питань місцевого значення, ми маємо говорити саме про те, що держава не може бути наділена функцією тотального контролю за усіма рішеннями місцевого самоврядування, адже сталою є практика, коли держава контролює виконання делегованих нею повноважень та не втручається у реалізацію основних. Збалансованість цього нагляду і є запорукою реальної самостійності місцевого самоврядування», – наголосив Володимир Бондаренко, коментуючи болюче питання державного нагляду за місцевим самоврядуванням, яке пропонують автори законопроекту.

Секретар Київради зазначив, що у законі має бути визначений чіткий механізм фінансового забезпечення виконання органами місцевого самоврядування делегованих державою повноважень, а також положення майбутнього закону повинні узгоджуватись із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування та статус депутатів місцевих рад. «Переконаний, що час вимагає чіткого, зрозумілого та простого у реалізації механізму відкликання депутата місцевої ради на вимогу громади».

Володимир Бондаренко, як і більшість учасників обговорення, підкреслив, що вважає за доцільне проведення консультацій для узгодження всіх спільних та не до кінця врегульованих моментів.

Довідка. Організаторами круглого столу є комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва