Віталій Кличко звернувся до уряду і МОЗ: Не нехтуйте киянами, та надайте ліжка у відомчих медзакладах

Tool items

581

Мер Києва Віталій Кличко, під час онлайн-брифінгу, закликав Кабінет міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України та керівництво Академії медичних наук України надати доступ до лікування хворих на COVID-19 киян у відомчих закладах, що знаходяться в столиці.

«Останніми тижнями в нас збільшується кількість хворих, госпіталізованих пацієнтів і зросла смертність від вірусу. По 40-50 людей помирають щодоби! І в нас все більше хворих, які перебувають у важкому стані. Тих, хто потребує кисневої підтримки. Заповненість столичних лікарень – 77 відсотків. Тому, виходячи з тієї ситуації, яка є, – нові обмеження треба було вводити. Ситуація – критична. Якщо найближчим часом ми не зупинимо стрімке розповсюдження хвороби, медична система столиці не витримає», - наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що столична влада  робить все можливе, аби не допустити колапсу медицини. Фактично самотужки, місто підготувало понад 6 200 ліжок для прийому хворих на коронавірус. Ще трохи додалося зараз відомчих. Тобто, загалом приблизно 6 500 тисяч ліжок є на сьогодні.

«Ми щотижня, де можемо, додаємо в комунальних медзакладах ліжка. Але, з такою динамікою розповзання хвороби і кількості госпіталізацій вже дуже скоро нам їх не вистачатиме. У нас кожну добу - якщо рахувати і хворих з підтвердженим діагнозом, і хворих з підозрою на вірус та з пневмоніями – понад 600-700 госпіталізованих! Щодоби», – підкреслив Віталій Кличко. 

Він зазначив, що днями хворих нарешті розпочали, зовсім потроху, приймати три лікарні «Укрзалізниці». Щоправда, не в тій кількості, в якій обіцяли. Ці лікарні МОЗ визначив для прийому хворих на коронавірус киян ще в жовтні минулого року. «А ще понад 10 000 ліжок є в інших відомчих лікарнях та закладах Академії медичних наук України. В академії нам зараз обіцяють 500 ліжок. Надали поки майже 100. Але ж цього замало! Сьогодні вага кожного ліжка – це людське життя! – наголосив мер столиці. – Тому я ще раз звертаюся і вимагаю від уряду, від МОЗ та керівництва Національної академії медичних наук: не нехтуйте киянами. Надайте доступ до лікування хворих на коронавірус киян у відомчих закладах, що знаходяться в столиці! Інакше – це виглядає, як свідоме ігнорування ситуації. Ігнорування здоров'я і життя людей. Припиніть гратися в політику!», – наголосив Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва