Віталій Кличко відкрив фонтан у Наводницькому парку – поряд з пам'ятником засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либіді

Tool items

Мер Києва Віталій Кличко відкрив світловий фонтан у Наводницькому парку – поруч з пам'ятником засновникам Києва Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либіді.

 «Сьогодні ми відкриваємо після ремонту один зі знакових парків Києва – “Наводницький”, де здійснили благоустрій та облаштували світловий фонтан. Відкриттям цього фонтану ми – із завтрішнього дня –  розпочинаємо у Києві сезон роботи фонтанів, які тішитимуть киян та гостей столиці до осені, – сказав Віталій Кличко. – Пам'ятник засновникам Києва був встановлений в далекому 1982 році. І з того часу жодного разу тут не здійснювали реконструкції. Ми навели лад – облаштували фонтан, впорядкували територію парку. Я переконаний, що ця локація стане ще одним "магнітом" для киян та гостей столиці», – додав він.

Мер Києва зазначив, що фонтан облаштували за сучасними стандартами. – Динамічні струмені води підсвічуються. Керування водограєм повністю автоматизоване. Є датчики рівня та доливу води, автоматична станція дозування реагентів, які знезаражують воду.

Фонтан – світловий. За допомогою різних кольорів його струмені грають веселкою, що «несе» човен із засновниками Києва над Дніпром. Висота струменів води – до 3,5 м.

Також здійснили благоустрій центральної частини Наводницького парку: відновили сходи на центральному вході, очистили парапет набережної та основи пам’ятника  від графіті. Встановили нові лави та урни для сміття, нове покриття з ФЕМ на площі навколо фонтану. Відновили гранітне покриття сходів, що ведуть до фонтану. Влаштували пандус до набережної, новий газон.

Загалом за останніх 5 років у столиці реконструювали 8 знакових фонтанних комплексів. Зокрема, фонтани на Майдані Незалежності, унікальні фонтани в акваторії Русанівського каналу. Також у центральній частині міста збудували два нових фонтани – біля пішохідно-велосипедного мосту та фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла – теж на Володимирській гірці.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з Державного бюджету України з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу пам’ятки національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про затвердження міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМО ПЛАЗА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування частини цілісного майнового комплексу (підземного складу) у пров. Косогірному, 3-7 у Шевченківському районі міста Києва (483446397)
  • Про розірвання договорів оренди земельних ділянок від 15 грудня 2003 року № 72-6-00128 та від 29 листопада 2005 року № 72-6-00329, укладених між Київською міською радою та благодійним фондом «СОЛОМ'ЯНКА» (395195881)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЮНІТ СІТІ ФІНАНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Дорогожицькій, 4 у Шевченківському районі міста Києва (334126380)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІЛІЯ-МБ» договору оренди земельної ділянки від 21 липня 2006 року № 78-6-00381 (зі змінами) (648460566
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Житлобудінвест» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування господарчого блоку № 2 в літ. «В» з благоустроєм прилеглої території на вул. Ярославів Вал, 21/28 у Шевченківському районі міста Києва (537439151)