Віталій Кличко: Сьогодні Київрада має ухвалити комплексний проект рішень, який стосується укриттів у столиці

Tool items

Сьогодні Київрада має ухвалити комплексний проект рішень, який стосується укриттів. Зокрема, попередити власників приватних приміщень, що в разі неналежного їх утримання чи недопуску людей під час повітряної тривоги, ці приміщення у них можуть бути вилучені. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку позачергової сесії Київради.

«Сьогодні ми заслухаємо інформацію про перевірки укриттів, які тривають зараз. Трагедія 1 червня оголила проблему доступу до багатьох укриттів та їх технічного стану. Працює комісія. Тому за результатами перевірки на цей час виступлять члени комісії – заступник голови КМДА Петро Пантєлєєв та очільник ДСНС столиці Сергій Кривошликов. А також перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. Я хочу нагадати, що протягом 2022-23 років у Києві провели понад 9 тисяч перевірок укриттів, за результатами яких районним адміністраціям надавали доручення щодо оперативного усунення недоліків. Насамперед, йшлося про адреси, на які надходили скарги від киян. Крім того, на засіданнях комісії з надзвичайних ситуацій, на робочих нарадах, главам районів систематично надавалися доручення про належний контроль за станом укриттів. Як комунальної, так і державної та приватної форм власності», – наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що голови РДА звітували про виконання цих доручень, і надавали заявки на фінансування ремонтних робіт. Саме на це Київрада виділяла кошти.

Мер Києва нагадав, що загалом за цей період місто виділило районам, як відповідальним розпорядникам коштів, понад 1,2 млрд грн на ремонтні роботи в спорудах цивільного захисту.

«Тепер же голови районів розказують, що в них, нібито, мало повноважень та недостатньо коштів. Із тих, що ми з вами виділили, підкреслю, цього року РДА освоїли на ремонт укриттів трохи більше 10 відсотків коштів! А виділили цього року понад 900 мільйонів (минулого – понад 300 мільйонів). То кому не вистачає грошей?!» – наголосив Віталій Кличко.

Саме тому, зазначив мер столиці, він звернувся 1 червня до Президента та уряду щодо відсторонення на період розслідування голови Деснянського району. Бо призначає глав РДА Президент, за поданням уряду.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216