Віталій Кличко: «Ми розуміємо, як складно сьогодні бізнесу, і що його треба підтримати. І робимо все, що можемо в цій ситуації»

Tool items

444

Віталій Кличко: «Ми розуміємо, як складно сьогодні бізнесу, і що його треба підтримати. І робимо все, що можемо в цій ситуації»

Влада столиці розуміє, наскільки складно сьогодні малому та середньому бізнесу. І робить все, що може в цій ситуації, аби підтримати підприємців. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Сьогодні складно всім. Два місяці ми живемо зовсім в інших реаліях. Хтось втратив роботу, хтось пішов у вимушену відпустку, хтось почав заробляти менше. Місто також втрачає кошти. За нашими розрахунками втрати міського бюджету через пандемію сягають уже 1,5 млрд гривень. У разі погіршення ситуації, столиця буде ухвалювати рішення про додаткове коригування бюджету. Адже ми практично не отримуємо податків та зборів, які надходили від малого та середнього бізнесу. Але, ми розуміємо, як складно бізнесу, і що його треба підтримати. І робимо все, що можемо в цій ситуації», – зазначив Віталій Кличко.

Він нагадав, що місто надало 50% знижку для малого та середнього бізнесу на сплату за оренду комунального майна. У разі неможливості використання об’єкта – так само на період обмежень – орендарів комунального майна звільнили від оплати за договорами оренди.

Також із 1 березня до 30 квітня фізичних осіб-підприємців звільнили від сплати єдиного соціального внеску.

«Розуміючи, що бізнес несе втрати і йому потрібна допомога, ми підготували рішення Київради про запровадження для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів символічної фіксованої сплати пайової участі. В сумі – 1 гривня. Для літніх майданчиків – до кінця жовтня цього року. Для сезонних – до кінця грудня», – нагадав мер столиці.

Також літнім і сезонним майданчикам, що отримували документи в 2019 році, Департамент містобудування та архітектури видасть нові документи на розміщення без опрацювання і зайвих погоджень, терміном у 2 робочих дні. Стосуватиметься така процедура і нових майданчиків, що захочуть працювати з дотриманням всіх вимог.

«Також нагадаю, що міська влада відновила співпрацю з Фондом розвитку підприємництва – колишнім Німецько-українським фондом. Підприємці столиці зможуть отримати від фонду фінансування на реалізацію інвестпроєктів. Місто теж передбачило кошти в бюджеті на фінансово-кредитну підтримку  бізнесу. Понад 7 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів київським підприємцям компенсуватимуть 50%  ставки за кредитними договорами. Ми розуміємо, що малий і середній бізнес – це основа економіки міста. І його треба підтримувати та заохочувати. Буде складно всім. Але, переконаний, спільними зусиллями і конструктивною співпрацею ми цей виклик подолаємо», – наголосив Віталій Кличко.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про деякі питання нарахування орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, плати за право тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення рекламних засобів, про сплату пайової участі літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів
  • Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу (609661104)
  • Про відмову громадянину Волосенку Костянтину Сергійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (571301471)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень на вул. Райдужній, 63, 65 у Дніпровському районі міста Києва (430014639)
  • Про передачу громадянці Шибко Людмилі Володимирівні у власність земельної ділянки для ведення колективного садівництва на вул. 5-тій Озерній, будинок 2а у Дарницькому районі міста Києва (458293757)