Віталій Кличко: Київрада звернеться до уряду щодо збереження історичних і культурних пам'яток столиці

Tool items

Київрада звернеться до уряду щодо збереження історичних і культурних пам'яток столиці. Відповідний проєкт звернення до Кабінету міністрів України планують розглянути на найближчому засіданні Київської міської ради. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

«Дивною виглядає позиція Міністерства культури та інформаційної політики України, яке включає об’єкти до Державного реєстру пам’яток. А точніше – не включає. Уже кілька років поспіль Мінкульт не може розглянути перелік об’єктів, які Департамент охорони культурної спадщини столиці щорічно подає до відомства, — зазначив мер. — Тільки за останніх три роки місто направило 32 подання про занесення до Держреєстру більш як півтори тисячі пам'яток! Міністерство за цей час ухвалило рішення тільки щодо 23 об’єктів.  21 – внесли до Держреєстру. А два — визнали такими, що не підлягають внесенню. Така позиція Мінкульту призводить до того, що столиця втрачає пам’ятки культури! Вони руйнуються, а місто не може розпочати реставраційні роботи там, де це необхідно» — підкреслив Віталій Кличко.

Так, у проєкті звернення йдеться, зокрема, про те, що столиця досі чекає рішення щодо таких знакових об’єктів, як комплекс культурної спадщини заводу «Арсенал», завод Ріхтерта, Київський іподром та багатьох інших. При тому, що необхідні документи місто передало в міністерство ще три роки тому.

«Я вважаю таку ситуацію неприпустимою. Тому ми підготували проєкт звернення Київради до уряду, аби він доручив Міністерству культури невідкладно розглянути у повному обсязі подання, які направлялись органом охорони культурної спадщини КМДА», — наголосив Віталій Кличко та додав, що розглянути і ухвалити це звернення місто планує на найближчому засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» у Голосіївському районі м. Києва біля полігону по захороненню твердих побутових відходів (ТПВ) №1 та полігону по захороненню великогабаритних і будівельних відходів (ВБВ) № 6
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про поновлення кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» договору оренди земельної ділянки від 01 березня 2005 року № 75-6-00172 (зі змінами) (320537848)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування спортивної зони на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі міста Києва (672893922)
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 01 листопада 2017 року № 1173, укладеного між Київською міською радою та Грищенко Світланою Григорівною (354775097)
  • Про передачу громадянці Шульзі Олені Юріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Підбірному, 12-о у Голосіївському районі міста Києва (322732836)
  • Про надання спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київводфонд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування бюветного комплексу на вул.