Віталій Кличко: Київрада дерусифікувала ще 31 вулицю столиці. Зокрема, перейменувала проспект та площу Перемоги

Tool items

Депутати Київради на сьогоднішньому засіданні перейменували ще 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Зокрема, перейменували проспект Перемоги. Йому повернули історичну назву – проспект Берестейський. А площа Перемоги тепер називатиметься Галицькою. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив після засідання Київської міської ради.

«У Києві триває процес дерусифікації. Ми позбавляємося радянських назв та символів, пов’язаних з країною агресором. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну та українців. Ми повинні прибрати і забути старі радянські та російські назви назавжди. А натомість називати наші вулиці іменами наших героїв, зокрема, героїв сучасної російсько-української війни, – зазначив мер столиці. – Нашу культуру і нашу історію росії не вдасться вкрасти та знищити. Кияни вже пишаються новою назвою бульвару Дружби Народів, який тепер носить ім’я фундатора української армії Миколи Міхновського, а також новою назвою вулиці Московської, що стала вулицею Князів Острозьких», – наголосив Віталій Кличко.

Так, зокрема, сьогодні перейменували проспект Перемоги. Йому повернули історичну назву – проспект Берестейський. А площа Перемоги у Шевченківському районі тепер називається Галицькою ( їй також повернули історичну назву). Провулок Мічуріна у Печерському районі перейменували на провулок Болсуновський, Брест-Литовське шосе у Святошинському районі на Берестейське шосе. Вулицю Петрівську у Шевченківському районі – на вулицю Вознесенський Яр.

У столиці вже перейменували 268 міських об’єктів. Так, у грудні Київрада дерусифікувала 32 міських об’єкти, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. У листопаді – 12 вулиць столиці. Наприкінці жовтня депутати підтримали перейменування понад 40 вулиць. На початку вересня – також близько 40 вулиць. Зокрема, й вулицю Московську у центрі міста перейменували на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати ухвалили нові назви 95 київських вулиць, площ та провулків.

На наступному пленарному засіданні, за результатами електронного голосування киян, перейменують ще низку столичних вулиць та скверів. Зокрема – іменами загиблих героїв України, які заплатили найвищу ціну за вільне майбутнє України. Також на наступному засіданні планують перейменувати одну з вулиць, яку мешканці Києва пропонують назвати ім’ям великого друга України — Вахтанга Кікабідзе.

Разом з тим, отримавши законні підстави – рішення Міністерства культури – вчора у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову. А сьогодні відбуваються роботи з демонтажу пам’ятника радянському воєначальнику Ватуніну. Очікує cтолиця і на рішення Мінкульту, яке нарешті дозволить прибрати і пам’ятник одному з військових ватажків більшовиків Щорсу, на чому давно наполягають кияни.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216