Віталій Кличко: Київ спільно з ЮНІСЕФ розпочинає кампанію з популяризації альтернативних форм сімейного виховання

Tool items

Про розвиток альтернативних форм сімейного виховання в Києві та кампанію з популяризації сімейних форм виховання і патронату говорили під час зустрічі мер Києва Віталій Кличко та представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Віталій Кличко привітав членів делегації ЮНІСЕФ, заступника регіонального директора ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Філіпа Корі та глобального посла ЮНІСЕФ з питань інклюзії, мотиваційного спікера з Німеччини Яніса МакДевіда з 24-ю річницею відкриття представництва у Києві. Мер зазначив, що відтоді столиця активно співпрацює з Фондом, зокрема, щоб забезпечити право на сімейне виховання для кожної дитини, яка залишилася без батьківського піклування.

«Я переконаний, що кожна дитина повинна рости й виховуватися в сім”ї. На сьогодні в Києві майже 2 400 дітей мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. На щастя, майже всі вони – 92 відсотки вже перебувають під опікою або виховуються у прийомних родинах чи дитячих будинках сімейного типу. Розвиток сімейних форм виховання є нашим пріоритетом. Зокрема, у місті функціонують вже 32 дитячих будинки сімейного типу та 25 прийомних родин», – сказав Віталій Кличко під час зустрічі.

Він зазначив, що тільки за останні 3 роки в столиці створили 8 нових дитячих будинків сімейного типу та 5 прийомних сімей. Створили також 3 патронатних сім’ї, які надають послуги тимчасового влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

«Також у Києві працює міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми ухвалили рішення і про створення Київського міського центру підтримки дітей та сімей. А наступного року будуть створені ще 2 нових дитячих будинки сімейного типу», – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що столична влада робить все можливе для підтримки осиротілих дітей, патронатних сімей та будинків сімейного типу. Кожна дитина-сирота щомісяця отримує додаткові виплати з міського бюджету. Київ виплачує одноразову допомогу прийомним батькам та патронатним вихователям, забезпечує дитячі будинки сімейного типу автотранспортом, надає житло для створення нових дитячих будинків сімейного типу та багато іншого.

«Зроблено чимало. Найдорожчим та найважливішим в житті кожної дитини є сім’я. Але 180 дітей в столиці все ще потребують нашої допомоги в забезпеченні їх права на родину. Для цього нам необхідно знайти потенційні родини, небайдужих батьків, готових взяти на виховання дітей, які потрапили у складні життєві умови. Тому проект, який ми сьогодні презентуємо разом з ЮНІСЕФ, є дуже актуальним і важливим», – підкреслив Віталій Кличко.

На зустрічі також йшлося про те, що 6 відсотків дітей, які досі не влаштовані в родини, мають інвалідність. Незважаючи на зусилля міської влади, ці діти залишаються без родинного піклування. Жодні комфортні міські центри не можуть замінити їм родинного тепла. Тому особливим акцентом інформаційної кампанії має стати зняття суспільного остраху перед вихованням таких дітей.

У свою чергу, заступник регіонального директора ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Філіп Корі подякував меру Києва за співпрацю і зазначив, що це – його перший візит до України.

«За останні 10 днів я відвідав багато дитячих установ по всій Україні. Був і в містах на сході країни. Я вражений зусиллями міської влади Києва та інших українських міст, які намагаються всіляко підтримувати прийомні родини і дітей-сиріт навіть в умовах недостатнього фінансування. Наш найбільший виклик і мета – зробити так, аби до 2030 року всі діти в Україні, Європі та Центральній Азії виховувалися в сім’ях. ЮНІСЕФ створив міжнародну платформу «Мери заради дітей», яка об’єднує мерів міст, адже саме вони є впливовими місцевими лідерами. Саме вони якнайкраще обізнані з найбільш болючими питаннями захисту дітей, і саме вони контактують з найуразливішими верствами населення», – наголосив Філіп Корі.

Він також додав, що Київ втілив справді унікальні заходи для захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. І висловив сподівання, що саме Віталій Кличко як мер Києва та голова Асоціації українських міст допоможе згуртувати мерів інших українських міст навколо питання соціальної інклюзії.

Яніс МакДевід, якого виховали прийомні батьки, поділився своєю життєвою історією.

«Мої прийомні батьки завжди намагалися виховувати мене як звичайну людину, всупереч моїй інвалідності. І я завжди знав, що, окрім моїх фізичних вад, в мене багато інших рис, які характеризують мене як людину. Я добре усвідомлюю, що абсолютно всі діти, навіть з серйозними вадами, повинні зростати в родині. Соціальна інклюзія – дуже важлива тема, яка змінює нас самих, нашу ментальність і спонукає до суспільної дискусії. Тому співпрацювати з ЮНІСЕФ для мене велика честь», – сказав він. Яніс МакДевід також подякував за те, що міські вулиці, публічні простори та громадський транспорт Києва стають все більш зручними для людей з інвалідністю.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування бульвару у Печерському районі міста Києва
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на перетині вул. Свято-Георгіївської та пров. Кучанського у Деснянському районі міста Києва (
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 27 грудня 2012 року № 75-6-00572 (458050037)
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 26 жовтня 2012 року № 75-6-00561 (638810529)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Тростянецькій, 8-б у Дарницькому районі