Віталій Кличко: Асоціація міст України презентувала Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні, розроблену за участі міжнародних партнерів

Tool items

Асоціація міст України презентувала Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні на наступних 10 років. Основні положення Концепції представив мер Києва та голова АМУ Віталій Кличко на урочистому засіданні Правління Асоціації міст України з нагоди 10-ї річниці початку реформи з децентралізації. Концепцію розробляли за участі міжнародних партнерів для визначення стратегічних цілей розвитку місцевого самоврядування.

«Ідея імплементації демократії через розвиток місцевого самоврядування від Асоціації міст України стала національною після Революції Гідності. У 2014 році розпорядження № 333, яким відкрили шлях реформі з децентралізації, базувалось саме на концепції АМУ від 2011 року. Світ визнає важливість та успішність децентралізації як у розвитку демократії, так і в майбутній Перемозі та відбудові України. Сьогодні наше завдання – дати друге дихання розвитку місцевого самоврядування. Ми визначаємо два етапи реалізації нашої Концепції та завершення реформи з децентралізації. Перший етап – під час воєнного стану, до нашої Перемоги. Другий – 10 років після Перемоги. Він передбачає конкретні рішення. Зокрема, на другому етапі ми повинні максимально швидко відмовитись від військових адміністрацій, провести місцеві вибори. Також серед основних завдань будуть інституційне та фінансове забезпечення роботи органів місцевого самоврядування, реконструкція місцевої інфраструктури, спроможність усіх муніципалітетів забезпечувати мешканців якісними й доступними послугами. Створення умов для повноцінного демократичного місцевого самоврядування», – наголосив Віталій Кличко.

Концепція подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні сформована за допомогою міжнародних партнерів та за участі групи послів G7. Мер Києва подякував за допомогу спеціальному посланнику уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георгу Мільбрадту, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Раді європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Європейському альянсу міст та регіонів для відбудови України Європейського Комітету регіонів.

В урочистому засіданні Правління АМУ взяли участь народні депутати України, урядовці – чинні та ті, хто впроваджував реформу з 2014 року, президенти Асоціації міст України минулих років, посли, представники міжнародних організацій.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)