Вікторія Муха: Попри війну Київ не зупиняється у розбудові принципів демократії, відкритості та партисипативності

Tool items

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, Київ не зупиняється у розвитку демократичних принципів та інструментів залучення жителів міста до процесів розробки та імплементації міських політик. На цьому наголосила депутатка Київської міської ради Вікторія Муха під час конференції мерів ACT NOW у Брюсселі.

У рамках дискусійної панелі «Місцева демократія та реконструкція» Вікторія Муха підкреслила, що в умовах війни дуже важливо не втратити поступ демократичних процесів та постійно розвивати і вдосконалювати інструменти відкритого врядування, адаптуючи їх до сучасних реалій. Саме це сьогодні успішно робить Київ, і яскравим прикладом є громадські простори Vcentri Hub.

«Vcentri Hub – це унікальний досвід, адже, по суті, це єдина мережа муніципальних просторів в Україні. Їхнє основне завдання – спростити комунікацію та налагодити ефективний і конструктивний діалог між міською владою та громадянами, спільно розвивати Київ і робити його кращим. Хаби швидко реагують на сучасні виклики. Так, у період пандемії там проводили вакцинацію громадян, а на початку повномасштабного вторгнення хаби перетворилися на пункти гуманітарної допомоги. Коли російські війська були відкинуті з Київської області, у Vcentri Hub почали проводити тренінги для жителів міста з домедичної допомоги, як діяти в умовах ядерного вибуху чи хімічної атаки. Також проводилися комплексні консультації для внутрішньо переміщених осіб тощо», – розповіла Вікторія Муха.

Також одним із сучасних інструментів залучення киян до участі в житті міста є мобільний додаток Київ Цифровий, який зібрав у собі всі міські сервіси для громадян. У застосунку можна оплатити комунальні послуги чи паркування, записати дитину до дитсадка, подивитися рух громадського транспорту та пройти опитування щодо актуальних тем міського життя тощо.

«Ми називаємо цей додаток «Київ у твоїй кишені». Інструмент постійно розвивається відповідно до викликів сьогодення та запитів. Важливим інструментом е-демократії у додатку є опитування, які допомагають міській владі краще комунікувати з громадянами та враховувати їхню думку в процесі розробки міських політик. Показові результати роботи даного сервісу продемонстрував кейс дерусифікації в Києві. З червня 2022 року більше 350 тисяч жителів міста взяли участь в таких опитуваннях і віддали більше 8 мільйонів своїх голосів», – зазначила Вікторія Муха.

Цьогоріч конференція мерів ACT NOW проходить у Брюсселі протягом 8-10 листопада та присвячена темі розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України. Вікторія Муха подякувала ініціативі «Європейська столиця демократії» та засновнику і члену Консультативної ради ініціативи «Європейська столиця демократії» Хелфріду Карлу за організацію конференції та обговорення таких важливих тем для нашої держави на міжнародному рівні.

Зауважимо, мета конференції – розширити можливості місцевих лідерів, розвивати плідні партнерські відносини та зміцнити зв’язки співпраці між українськими та іншими європейськими муніципалітетами, сприяючи Україні на шляху до вступу в Європейський Союз.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022 - 2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕНТ-КОМПАНІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на вул. Набережно-Луговій, 8 у Подільському районі міста Києва (485395108)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:85:316:0019), яка перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради для будівництва, обслуговування та експлуатації сервісно-складського комплексу за адресою вул.