В. Прокопів: у Громадському бюджеті-2019 переміг 341 проект

Tool items

1553

В. Прокопів: у Громадському бюджеті-2019 переміг 341 проект

У рамках Громадського бюджету-2019 визначено рекордну кількість проектів-переможців – 341. Про це сьогодні під час прес-сніданку повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. Загалом цьогоріч до голосування було допущено 940 проектів.

«Уже традиційно найбільше проектів перемагає у категорії освіти. Тут маємо 40% ініціатив-лідерів. Друге місце теж, як і минулого року, за спортом – 16%. А от безпека, дороги і транспорт, а також інформаційні технології є найменш привабливими категоріями. Там маємо лише 1% переможців. Найбільше проектів наступного року буде реалізовано в Дарницькому, Деснянському і Шевченківському районах – близько сотні. Найактивніше кияни голосували за загальноміські проекти», - зазначив Володимир Прокопів.

У голосуванні ГБ-2019 взяли участь понад 154,5 тисяч киян. Це означає, що цього року до Громадського бюджету долучилися на 20 тисяч осіб більше, ніж минулоріч.

«Важливо відмітити, що голосування за ГБ-2019 проходило за новою формулою. Чим дорожчий проект – тим більше голосів для перемоги було потрібно. Відповідно, для дешевшої ініціативи їхня кількість мала бути меншою. Це дозволило невеликим проектам, таким як заміна вікон у школі, закупівля обладнання в освітні заклади, тощо, зайняти високі позиції та стати переможцем. Реалізація усіх ініціатив розпочнеться з нового року. На їхнє фінансування буде передбачено в бюджеті на 2019 рік 150 мільйонів гривень. Кошти не видаються авторам та командам безпосередньо. За реалізацію проектів відповідають профільні департаменти КМДА та районні державні адміністрації. Не виключено, що надалі будемо збільшувати кошторис на реалізацію ГБ у столиці», - наголосив голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, Андрій Странніков.

Цьогоріч мінімальний кошторис ініціативи 50 тисяч гривень, максимальний – 3 мільйони.

Найдорожчим проектом-переможцем є «Казковий світ дитячих мрій» вартістю 3 млн грн. Ініціатива передбачає проведення у Святошинському районі безкоштовних новорічно-різдвяних казкових шоу-програм для дітей всіх категорій віком від 3-х до 12 років. Ще один проект з максимальним кошторисом (2,9 млн грн) теж від Святошинського району – «Святошин Family Fest». Сімейний фестиваль проходитиме на безоплатній основі і його відвідають всі бажаючі. Орієнтовна кількість 5000-7000 осіб. Одним із найменшвартісних є проект «Каратель» (вартість 120 тис грн). Він передбачає створення оновлень для мобільного додатку "КАРАТЄЛЬ", які дозволять направляти скарги та пропозиції до комунальних підприємств міста Києва через смартфон, по аналогії, як це вже реалізовано з "Київпастранс" та "Київзеленбуд".

Загалом Громадський бюджет-2019 проходив за новими правилами. Серед новацій — можливість команд долучати спонсорів до ГБ.

«Ще з революційного – ми запустили технологію формування команд навколо проектів. За один сезон ГБ-3 сформувалося приблизно стільки ж команд, скільки громадських організацій за всі роки незалежності в Києві, які працюють з фокусом на столицю. Ми впроваджуємо нові технології, які пришвидшують розвиток громадянського суспільства. І все це допомагає робити наша унікальна київська інформаційна система», — підкреслив голова Центру Розвитку Інновацій, групи «Е-демократія» РПР Сергій Лобойко.

Окрім того, було передбачено стимулювання доброчесної громадської активності та з’явились правила етичної поведінки.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" від вул. Володимирської, 2 до вул. Великої Житомирської, 36 у Шевченківському районі м. Києва для
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянці Марущенко Анжеліці Юріївні поблизу вул. Бродівської та вул. Лазурної у Голосіївському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) К-38701
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянину Кравченку Олександру Миколайовичу на вул. Лауреатській у Голосіївському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд К-35742
  • Про надання в постійне користування комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Оболонського району м. Києва земельної ділянки для утримання та експлуатації зелених насаджень загального користування на просп. Героїв Сталінграда, 65 в Оболонському районі м. Києва А-26906
  • Про надання в постійне користування комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Святошинського району м. Києва земельної ділянки для утримання та благоустрою зелених насаджень, експлуатації та обслуговування території (парк «Совки») на вул. Жмеринській, 28-Г у Святошинському районі м. Києва. Д-9535