У столиці вулицю Яснополянську перейменовано на честь Клима Чурюмова

Tool items

У Святошинському районі вулицю Яснополянську перейменовано на честь Клима Чурюмова.

У Київській міській раді зазначили, що у травні поточного року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Яснополянську до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Назва вулиці Яснополянська походить від назви садиби Ясна Поляна в Тульській області. Садибу засновано в XVII столітті. Спершу вона належала роду Карцевих, потім Волконським і Толстим. Саме тут народився Лев Миколайович Толстой, тут він жив, творив (в Ясній Поляні були написані «Війна і мир», «Анна Кареніна»), тут же знаходиться і його могила. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування 2 719 голосів набрала пропозиція – Клима Чурюмова. Нова назва запропонована на честь відомого українського астронома та дитячого письменника, першовідкривача комет Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовникова, член-кореспондента Національної академії наук України, директора Київського планетарію, головного редактора астрономічного науково-популярного часопису «Наше небо» Чурюмова Клима Івановича (1937-2016 роки).

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Яснополянської на Клима Чурюмова.

Нагадаємо, зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь