У столиці відбулося вручення ювілейної театральної премії «Київська Пектораль»

Tool items

Традиційно у Міжнародний день театру митці столичної сцени зібралися на вручення театральної премії «Київська Пектораль»–2022. Цього року «Київська Пектораль» – ювілейна, її вручили втридцяте. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. 

Вона зазначила, що, на жаль, в умовах війни діяльність театрів у 2022 році здійснювалась нерівномірно і на заваді показу вистав ставали перешкоди, пов’язані з реаліями воєнного стану. У зв’язку із цим, театральна спільнота запропонувала нагородити претендентів лише у трьох спеціальних преміях:

«Подія року» – за здійснення театрами творчої діяльності в Києві навесні-влітку 2022 року;

«За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» – співробітникам київських театрів, котрі несуть службу в ЗСУ; 

«Спеціальна премія» – драматургам за актуальні патріотичні твори, написані у  2022 році.

«Ця Пектораль особлива – вона підбила підсумок 2022 року, що припав на воєнний період. Але попри це театральний сезон приніс у культурне життя нашого міста 57 нових постановок. Ми були свідками сміливих експериментів, нових драматургічних рішень та яскравих сценічних знахідок. Низький уклін всім, хто тримає культурний фронт, а особливо тим, хто взяв до рук зброю, і мужньо боронить нашу рідну землю у лавах ЗСУ. Дякую працівникам театрів за те, що незважаючи на всі виклики війни, ви знаходите можливість творити, продовжуєте захоплювати нас та надихати дивовижною атмосферою творчості», – наголосила Ганна Старостенко.

Міську премію засновано у 1992 році за ініціативи Київського міського відділення Національної спілки театральних діячів України та Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. Метою стало визнання та вшанування кращих акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов’язаних із театральним мистецтвом. У конкурсі беруть участь усі без винятку професійні театральні колективи Києва з виставами. В умовах воєнного стану, за рішенням Оргкомітету, грошова премія у цьому році виплачуватись не буде.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕПІЦЕНТР Н» для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (597211277)
  • Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 23.03.2023 № 6263/6304 «Про деякі питання побратимської співпраці міста Києва з іноземними містами»
  • Про затвердження Міської Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки