У столиці розробляють цільову програму поводження з побутовими відходами

Будівля Київської міської ради

Tool items

У столиці розробляють цільову програму поводження з побутовими відходами

На засіданні постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу депутати розглянули проект Програми створення та забезпечення функціонування системи збирання, переробки та утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп та хімічних джерел струму в місті Києві до 2020 року.

Серед основних заходів, передбачених програмою – забезпечення житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури контейнерами для роздільного збирання небезпечних відходів. Зокрема, щороку планується встановлення 200 таких ємностей. Також заплановано придбання комплекту для перевезення небезпечних відходів та проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо роздільного збирання сміття.

Виконання Програми планують здійснювати в кілька етапів. Зокрема, передбачається розробка спеціального проекту щодо забезпечення роздільного збирання та вивезення відходів у кожному районі Києва. На меті також створення окремої системи моніторингу ситуації поводження з відповідними видами відходів та дослідження потреб у продукції, що може бути виготовлена з відпрацьованих люмінесцентних ламп та хімічних джерел струму.

За даними КП «Київкомунсервіс», у столиці щорічно тільки у житловому секторі утворюється біля 200 тонн відпрацьованих люмінесцентних ламп, в яких міститься біля 60 кг ртуті та понад 300 тонн відпрацьованих побутових хімічних джерел струму. Вони містять у своєму складі більше 50% небезпечних токсичних речовин. Система збирання цих відходів у Києві відсутня, вони розпорошуються по території міста або просто вивозяться на сміттєзвалища.

Наразі у Києві встановлено більше 3000 боксів для збору відпрацьованих батарейок у приміщеннях житлово-експлуатаційних дільниць в усіх районах міста, в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

Проте, цього недостатньо. Саме тому міська влада напрацьовує Програму для переробки та утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп та хімічних джерел струму. Відповідний проект було направлено до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) для ознайомлення та доопрацювання.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» у Голосіївському районі м. Києва біля полігону по захороненню твердих побутових відходів (ТПВ) №1 та полігону по захороненню великогабаритних і будівельних відходів (ВБВ) № 6
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про поновлення кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» договору оренди земельної ділянки від 01 березня 2005 року № 75-6-00172 (зі змінами) (320537848)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування спортивної зони на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі міста Києва (672893922)
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 01 листопада 2017 року № 1173, укладеного між Київською міською радою та Грищенко Світланою Григорівною (354775097)
  • Про передачу громадянці Шульзі Олені Юріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Підбірному, 12-о у Голосіївському районі міста Києва (322732836)
  • Про надання спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київводфонд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування бюветного комплексу на вул.