У столиці обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою

Tool items

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та голова Українського товариства глухих Ірина Чепчина сьогодні, 15 лютого, провели спільну робочу зустріч та обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою.

За словами Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, в Україні ще минулого року було створено експертну комісію щодо дерусифікації жестової мови.

«Київ без виключень докладає зусиль, щоб позбутись нав’язаних радянським союзом однакових стандартів та дерусифікувати жестову мову. Це складний та багатоетапний процес. В одну мить неможливо змінити все, однак процес триває. Українська жестова мова має бути доступною та зрозумілою для людей з порушеннями слуху. Під патронатом Українського товариства глухих над цим питанням працюють експерти, носії жестової мови та науковці. Київ слідує Конвенції про права осіб з інвалідністю, і ми з часом досягнемо європейських стандартів», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що крім цього, під час робочої зустрічі було наголошено на необхідності прийняття Закону про українську жестову мову, оскільки це питання в першу чергу має бути законодавчо врегульовано на державному рівні.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)