У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

КМДА

Tool items

1057

У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки.

Згідно зі статистикою, Київ увійшов до списку 27 мегаполісів світу із найбільшим тягарем епідемії ВІЛ. Тому мета відповідної Програми — максимальне залучення до системи медичного нагляду людей, які живуть з ВІЛ. Протягом 5-ти років столиця зобов’язується збільшити охоплення населення Києва тестуванням на ВІЛ-інфекцію; виявити та взяти під медичний нагляд 11,5 тисяч інфікованих; залучити до антиретровірусної терапії 14 тисяч киян.

Загалом на реалізацію заходів Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки необхідно 238 мільйонів гривень. І це тільки з бюджету міста.

“Кошти спрямують на закупівлю діагностичних тест-систем, навчання та підвищення кваліфікації лікарів, для залучення до медичного спостереження осіб, у яких вперше виявлено ВІЛ-інфекцію, забезпечення їх швидкого та повного лабораторного обстеження. Також передбачається залучити до виконання завдань проекту Програми кошти інших джерел: з державного бюджету – на забезпечення атиретровірусними препаратами, частково лабораторною діагностикою та моніторингом, кошти інших джерел в обсязі майже мільярд гривень», – зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

Нагадаємо, Київ став першим, та на сьогодні єдиним містом із країн Східної Європи та Центральної Азії, що долучились до стратегії Fast-Track Cities. Проект Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки розроблено у рамках виконання взятих зобов’язань.

Основними показниками Програми з урахуванням глобальної ініціативи Fast-Track Cities у великих містах, відповідно до Паризької декларації, визначено:

90% людей, що живуть з ВІЛ у м. Києві, знатимуть про свій ВІЛ-статус;

90% людей, які знають про свій ВІЛ статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування;

90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.

Відповідну програму має також розглянути постійна комісія Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» в постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі котельні на вул. Китаївській, 11 у Голосіївському районі міста Києва (364184975)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу 1-го пров. Радистів у Деснянському районі міста Києва (330110261)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень між будинками на вул. Березняківській, 2 та вул. Івана Миколайчука, 19,
  • Про надання громадянці Стицюк Ірині Петрівні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу 1-го пров. Радистів у Деснянському районі міста Києва (701054019)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень між будинками на вул. Березняківській, 2, 4, 4-а та вул. Івана