У столиці можуть запровадити нові підходи догляду за дітьми з тяжкими порушеннями розвитку

КМДА

Tool items

1719

У столиці можуть запровадити нові підходи догляду за дітьми з тяжкими порушеннями розвитку

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили рішення, яке передбачає  запровадження експерименту щодо виплати грошової компенсації вартості надання соціальних послуг дітям з тяжким порушенням розвитку. 

Відповідно до проекту рішення, у столиці розглядають можливість запровадження денного стаціонару для осіб з інвалідністю, при якому місто компенсуватиме вартість перебування. Наразі ця соціальна послуга комунальними закладами не надається, і соціального замовлення на цю послугу також не здійснювалося. Планується, що експеримент буде проводитися наступними етапами: створення реєстру надавачів та отримувачів послуг; безпосереднє надання послуг; перерахування коштів надавачу.

“Кошти безготівково перераховуються як грошова допомога на виплату компенсації вартості соціальних послуг. Тобто особа, фактично отримує фінансову підтримку, яку може витратити винятково на соціальну послугу. Такий підхід сьогодні використовується під час організації санаторно-курортного лікування деяких категорій громадян”, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.  

Пропонується здійснювати фінансування в рамках програми “Турбота. Назустріч киянам”. Впровадження експерименту сприятиме розвитку недержавного сектору – надавачів соціальних послуг, що у свою чергу мотивуватиме їх залучати міжнародні кошти через проекти та гранти, йдеться у пояснювальній записці. Цей підхід є першим етапом у створенні конкурентного середовища серед надавачів послуг та сприятиме здешевленню самих послуг.

Завданням даного проекту рішення є надання можливості батькам самостійно обирати надавача необхідних для них послуг. Діти перебуватимуть під доглядом кваліфікованих педагогів та вихователів, розвиватимуться на набуватимуть соціальних навичок.

Відповідний проект рішення мають винести на одне із засідань КМР.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва
  • Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у м. Києві
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467«Про бюджет міста Києва на 2019 рік»
  • Про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок від 10 вересня 2008 року № 79-6-00647 (зі змінами), від 11 лютого 2019 року № 60 та від 22 липня 2019 року № 546
  • Про відмову громадянину Вернигору Дмитру Михайловичу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд неподалік вул. Дніпроводської в Оболонському районі міста Києва (760936015)
  • Про відмову громадянину Школьному Євгенію Леонідовичу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення садівництва на хуторі Микільському в Оболонському районі міста Києва (738569012)
  • Про відмову громадянину Головіну Сергію Володимировичу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на хуторі Микільському в Оболонському районі міста Києва (734920016)
  • Про відмову громадянину Прусу Ростиславу Вікторовичу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Нечуя-Левицького, 34 у Солом'янському районі міста Києва (673250115)
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ДОМ І НОВАЦІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування офісної будівлі на вул. Мельникова, 10-12 у Шевченківському районі м. Києва (764390392)