У столиці можуть створити наглядові ради комунальних підприємств

Будівля Київської міської ради

Tool items

1775

У столиці можуть створити наглядові ради комунальних підприємств

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили проект рішення “Про організаційно-правові заходи щодо утворення наглядових рад комунальних підприємств Київської міської ради”.

Даний проект рішення дозволить усунути посадових осіб державної виконавчої влади від управління комунальними підприємствами, створити механізми захисту КП від політичного втручання, а також забезпечити прозорість та підзвітність їхньої діяльності в інтересах територіальної громади — йдеться у пояснювальній записці.

“Комунальні підприємства — це та основа, на базі якої створюються послуги, що надзвичайно потрібні киянам. Наші КП не завжди є прибутковими, звісно вони не мають бути збитковими, і я переконаний, що вони на 100% повинні працювати максимально прозоро і бути під контролем і міської громади, і депутатського корпусу”, — зазначив депутат Київради Олександр Пабат, який є суб'єктом подання даного рішення.

Відповідний проект передбачає, що Департамент комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) має розробити та подати на затвердження Київської міської ради:

- критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального підприємства є обов'язковими;
- порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради комунального підприємства та її комітетів ( у разі їх утворення);
- порядок призначення членів наглядової ради комунального підприємства.

Відповідний проект рішення вже погодила постійна комісія Київради з питань власності, документ мають ще розглянути на пленарному засіданні Київської міської ради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)