У Київській міській раді планують позбавити місто Мінськ статусу міста-побратима Києва

Tool items

Депутати Київської міської ради планують позбавити столицю республіки білорусь місто Мінськ статусу міста-побратима Києва.

Такий проєкт рішення за ініціативи депутатів Київської міської ради Григорія Маленка, Вадима Васильчука, Зої Ярош, Тараса Козака, Максима Нефьодова та Василя Попатенка вже зареєстровано в Київській міській раді.

Як зазначив депутат Київської міської ради Григорій Маленко, з часу повномасштабного військового вторгнення країни-агресора на територію України російська федерація використовує як плацдарм для наступу і територію республіки білорусь.

«За згодою самопроголошеного президента Олександра Лукашенка з республіки білорусь ворог постійно здійснює обстріли території України балістичними та крилатими ракетами – це вже призвело до численних жертв серед мирних громадян України. Саме з білорусі було розпочато масштабний та один з основних наступів військ росії на Київ. Також з її території було зафіксовано постачання амуніції та спецтехніки для ворога, який тимчасово окупував територіальні громади на півночі від Києва. Після деокупації Київщини весь світ побачив трагічні наслідки перебування «русского мира» – це сотні вбитих, закатованих, зґвалтованих мирних мешканців. Авторитарний режим республіки білорусь сприяє аргресії та військовому тероризму російської федерації», – розповів Григорій Маленко.

Депутат наголосив, що за вказаних вище умов будь-яке співробітництво між містами Київ та Мінськ є неможливим, тому угоди в яких зафіксовано таке співробітництво не мають існувати допоки в білорусі діє авторитарний режим.

«Наразі необхідно припинити всі дипломатичні відносини з посібником окупанта. Попри це після української перемоги та звільнення білоруського народу від гніту авторитарного режиму побратимські відносини між містами можуть бути відновлені», – додав Григорій Маленко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін до деяких рішення Київської міської ради
  • Деякі питання призначення керівників та педагогічних працівників закладів освіти в умовах воєнного стану
  • Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2022 році
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 1 кварталі Дарницького лісництва комунального підприємства «Дарницьке лісопаркове господарство» у Дарницькому районі міста Києва (463443802)
  • Про надання Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) у постійне користування для обслуговування та експлуатації скверу на вул. Лісківській у Деснянському районі міста