У Київраді вдосконалюють проект рішення, відповідно до якого будуть оприлюднювати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компаній, що претендують на отримання землі в столиці

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

1658

У Київраді вдосконалюють проект рішення, відповідно до якого будуть оприлюднювати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компаній, що претендують на отримання землі в столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили правки до прийнятого за основу проекту рішення “Про надання інформації стосовно кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва”. Таким чином документ готовий до другого читання.

Відповідно до проголосованих пропозицій, пропонується вказувати в пояснювальній записці інформацію не лише про кінцевих бенефіціарних власників, а й про засновників (учасників) юридичних осіб-заявників. Відповідні відомості можуть бути отримані безкоштовно з відкритого реєстру Міністерства юстиції України. Це допоможе уникати корупційних ризиків і сприятиме максимальній прозорості при вирішенні питань власності та землекористування.

Окрім того, відомості про кінцевих бенефіціарних власників необхідно буде оприлюднювати не лише в проектах рішень, які виносяться на розгляд сесії Київради, а й в листах, заявах та пропозиціях, що розглядаються під час засідань постійних комісій КМР.

Нагадаємо, проект рішення, який передбачає доручити Департаменту земельних ресурсів і Департаменту комунальної власності КМДА при поданні на розгляд Київради проектів рішень щодо отримання землі чи комунальної власності вказувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичних осіб-заявників було прийнято у першому читанні на пленарному засіданні 20 грудня 2017 грудня.

Згідно з чинним законодавством з 2015 року всі товариства зобов’язані оприлюднювати та оновлювати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників у відкритому Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Разом з тим, деякі товариства, що подають клопотання на отримання землі або приміщень комунальної власності, ігнорують правила і не оприлюднюють інформацію про своїх справжніх бенефіціарів.

Проект рішення мають ще розглянути на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук