У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Tool items

1453

У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо збільшення нормативів розрахункової кількості машино-місць у Києві.

Питання паркування останнім часом особливо гостро постало у великих українських містах, де кількість автомобілів протягом 26 років незалежності збільшилась у більш ніж два рази. Намагаючись вирішити дану проблему, Мінрегіон ще у 2011 році запровадив нормативи розрахункової кількості машино-місць при будівництві житлових і нежитлових комплексів. Для прикладу, на новозбудовану двокімнатну квартиру необхідно передбачати 1 машино-місце для постійного зберігання автомобіля у центральній зоні міста, 0,8 машино-місця у серединній зоні та 0,5 машино-місця у периферійній зоні міста. А на 100 працівників установи державного чи загальноміського значення передбачається 15-20 машино-місць.

“Разом з тим, ці нормативи в більшості випадків не враховують такі важливі фактори як кількість населення чи рівень автомобілізації. В довгостроковій перспективі такий підхід може призвести до тотального дефіциту машино-місць та спричинити паркувальний колапс у великих українських містах. На жаль, однією з перших жертв цього колапсу ризикує стати політичний та адміністративний центр нашої держави - місто Київ. І наразі продовжується розробка і прийняття детальних планів територій на основі загальних нормативів по машино-місцях”, - зазначив ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Олег Макаров.

Відповідний проект рішення пропонує застосовувати норми щодо розрахункової кількості машино-місць до міста Києва з використанням коефіцієнта 2.

Документ за рекомендаціями містобудівної комісії має також розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень на вул. Холмогорській у Голосіївському районі міста Києва (624230111)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу провулку Соснового у Деснянському районі міста Києва (201071647)
  • Про відмову громадянці Топінко Інні Василівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у 2-му пров. Бортницькому, 21 у Дарницькому районі міста Києва (664700188)
  • Про відмову громадянину Озимаю Олександру Васильовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва та експлуатації житлового будинку у пров. Заозерному, 42 у Деснянському районі міста Києва (480012144)