У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Tool items

1226

У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо збільшення нормативів розрахункової кількості машино-місць у Києві.

Питання паркування останнім часом особливо гостро постало у великих українських містах, де кількість автомобілів протягом 26 років незалежності збільшилась у більш ніж два рази. Намагаючись вирішити дану проблему, Мінрегіон ще у 2011 році запровадив нормативи розрахункової кількості машино-місць при будівництві житлових і нежитлових комплексів. Для прикладу, на новозбудовану двокімнатну квартиру необхідно передбачати 1 машино-місце для постійного зберігання автомобіля у центральній зоні міста, 0,8 машино-місця у серединній зоні та 0,5 машино-місця у периферійній зоні міста. А на 100 працівників установи державного чи загальноміського значення передбачається 15-20 машино-місць.

“Разом з тим, ці нормативи в більшості випадків не враховують такі важливі фактори як кількість населення чи рівень автомобілізації. В довгостроковій перспективі такий підхід може призвести до тотального дефіциту машино-місць та спричинити паркувальний колапс у великих українських містах. На жаль, однією з перших жертв цього колапсу ризикує стати політичний та адміністративний центр нашої держави - місто Київ. І наразі продовжується розробка і прийняття детальних планів територій на основі загальних нормативів по машино-місцях”, - зазначив ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Олег Макаров.

Відповідний проект рішення пропонує застосовувати норми щодо розрахункової кількості машино-місць до міста Києва з використанням коефіцієнта 2.

Документ за рекомендаціями містобудівної комісії має також розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянці Слонімській Валентині Іванівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Вітавській, 75-м у Голосіївському районі міста Києва (227677917)
  • Про приватизацію громадянами Тимошенком Сергієм Олександровичем та Маринченко Оксаною Олегівною земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Хотівській, 10/6 у Голосіївському районі міста Києва П – 9950
  • Про передачу громадянці Теркун Тетяні Русланівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Передовій, 31-а у Голосіївському районі міста Києва А-24281
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПАСЬКА-СЕРВІС" на вул.Межигірській, 1 у Подільському районі м. Києва для будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину Бурштейну Владиславу Зеліковичу у 4-му пров. Садовому, 41 у Деснянському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (370140425)