У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Tool items

1380

У Київраді пропонують збільшити нормативи розрахункової кількості машино-місць у столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо збільшення нормативів розрахункової кількості машино-місць у Києві.

Питання паркування останнім часом особливо гостро постало у великих українських містах, де кількість автомобілів протягом 26 років незалежності збільшилась у більш ніж два рази. Намагаючись вирішити дану проблему, Мінрегіон ще у 2011 році запровадив нормативи розрахункової кількості машино-місць при будівництві житлових і нежитлових комплексів. Для прикладу, на новозбудовану двокімнатну квартиру необхідно передбачати 1 машино-місце для постійного зберігання автомобіля у центральній зоні міста, 0,8 машино-місця у серединній зоні та 0,5 машино-місця у периферійній зоні міста. А на 100 працівників установи державного чи загальноміського значення передбачається 15-20 машино-місць.

“Разом з тим, ці нормативи в більшості випадків не враховують такі важливі фактори як кількість населення чи рівень автомобілізації. В довгостроковій перспективі такий підхід може призвести до тотального дефіциту машино-місць та спричинити паркувальний колапс у великих українських містах. На жаль, однією з перших жертв цього колапсу ризикує стати політичний та адміністративний центр нашої держави - місто Київ. І наразі продовжується розробка і прийняття детальних планів територій на основі загальних нормативів по машино-місцях”, - зазначив ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Олег Макаров.

Відповідний проект рішення пропонує застосовувати норми щодо розрахункової кількості машино-місць до міста Києва з використанням коефіцієнта 2.

Документ за рекомендаціями містобудівної комісії має також розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018–2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року№ 1042/4049
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на просп. Відрадному, 38-Б у Солом'янському районі міста Києва (541541054)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Голосіївській, 16 у Голосіївському районі міста Києва (655564144)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» у постійне користування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі бойлерної на просп. Глушкова Академіка, 18-А у Голосіївському районі міста Києва (691004136)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Наумова Генерала, 23-А у Святошинському районі міста Києва (384133406)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Зодчих, 68/2 у Святошинському районі міста Києва (555241390)