У Київраді мають намір звернутися до парламентарів щодо збільшення заробітних плат вчителям

Tool items

696

У Київраді мають намір звернутися до парламентарів щодо збільшення заробітних плат вчителям

Постійна комісія Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту підтримала проект рішення «Про звернення Київської міської ради до Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо соціальних гарантій працівникам галузі «Освіта».

У документі зазначено, що проект бюджету країни на 2020 рік не передбачає зростання посадових окладів освітянам, зокрема підвищення заробітних плат педагогам, що викликає занепокоєння серед працівників галузі. Також у проекті головного кошторису не враховано у повному обсязі розмір освітньої субвенції для Києва. Реальна потреба столиці на виконання делегованих державою повноважень складає 6 млрд грн. Задекларовано у проекті – лише 4 млрд грн. 

«Наразі ми є активними учасниками бюджетного процесу на рівні міста, на рівні районних адміністрацій. Ми бачимо як відбувається бюджетний процес на рівні держави. На жаль, очікуваного всією освітянською спільнотою підняття посадових окладів не не відбувається, як то передбачено ст. 61 Закону України «Про освіту». Закладено лише невелике зростання на 9 %, що фактично покриє рівень інфляції. Разом з тим у проекті бюджету України-2020  для Києва не враховано у повному обсязі освітню субвенцію,  що може призвести до збільшення вакансій у закладах освіти та до гострої нестачі вихователів, помічників вихователів, працівників кухні, медсестер», – підкреслила голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко.  

Відтак, у зверненні до парламентарів та Кабміну вимагається передбачити видатки на освіту в розмірі не менше 7% ВВП; забезпечити видатки освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників міста Києва в розмірі не менше 6 млрд грн; передбачити кошти на виконання постанови Кабміну щодо поетапного щорічного збільшення розмірів посадових окладів педпрацівників. 

«У міському бюджеті-2020 «Освіта» лишається у пріоритеті. Попередньо планується спрямувати на розвиток галузі 21 мільярд гривень. Тим не менш коштів не достатньо,аби заклади освіти розвивалися гідними темпами, а вчителі були соціально захищеними. Сподіваємося, що освітян таки почують», – додала Ганна Старостенко.

Проект рішення мають розглянути на одному із засідань Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року №459/6510 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2019 - 2021 роки»
  • Про затвердження Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020 – 2022 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про погодження призначення Усова К. Г. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про погодження призначення Прокопіва В. В. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТЕКІЛА ГОЛД» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування АЗС з кафе-магазином та автомийкою на Харківському шосе, 68 у Дарницькому районі міста Києва (494442071)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на просп. Свободи, 40 у Подільському районі міста Києва (760677415)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на просп. Степана Бандери, 8 в Оболонському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування нежитлового будинку адміністративно-торговельного призначення (555649100)
  • Про відмову товариству з обмеженою відповідальністю «Яхт-Клуб «Локомотив» в поновленні договору оренди земельної ділянки від 26 жовтня 2004 року № 66-6-00198 (зі змінами) (708346051)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ОЛГА-ТРЕЙДІНГ» договору оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування офісно-складських будівель на вулиці Сирецькій, 33 у Подільському районі міста Києва від 19 березня 2007 року № 85-6-00318 (205603088)