У Києві розроблять проект землеустрою для Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні

Tool items

3604

У Києві розроблять проект землеустрою для Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності.

Відповідно до рішення, передбачається розробка проекту землеустрою для Музею Революції Гідності на Алеї Героїв Небесної сотні, 3 у Печерському районі орієнтовною площею 1,23 га. На відповідній земельній ділянці планується будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

“Ми усі були учасниками Революції Гідності і створення цього музею, музею пам’яті, музею розуміння тих процесів, які відбувались в українському суспільстві, є важливим. Президент виступив ініціатором створення такого музею, він виступає за проведення широкомасштабного міжнародного конкурсу щодо створення такого музею. У кожній столиці є історична пам’ятка, яка об’єднує покоління, куди приходять, де пам’ятають про різні події, що змінили світ. Ми знаємо історію Берлінської стіни, історію падіння веж-близнюків у Нью-Йорку. Усі ці місця є важливими для усвідомлення сучасних поколінь, для навчання майбутніх поколінь, щоб об’єднувати, шукати порозуміння і розвивати свою країну. Таким місцем в Україні має стати Музей Революції Гідності”, - зауважив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

“Єдиним місцем, що відповідає всім вимогам, містобудівній логіці та історичній зумовленості для створення музею, є земельна ділянка на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3. Після Революції Гідності, Майдан Незалежності для кожного українця, без перебільшення, став сакральним місцем. Це вже не просто центр столиці, це - символ свободи. Нас з вами обрали кияни, саме вони стали рушійною силою Євромайдану, Революції гідності. І нині, більшість жителів столиці хочуть бачити на Алеї Небесної сотні - Меморіал”, - наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також зазначив, що вкрай важливо розробити проект землеустрою, адже зусиллями волонтерів та Інституту національної пам’яті зібрано майже дві тисячі артефактів, які потребують певних умов для збереження, реставрації й експонування. Наразі вони тимчасово зберігаються в непристосованих умовах у Музеї Івана Гончара та Музеї історії України у Другій світовій війні. Але музеям бракує площ навіть для своїх збірок. Крім того, Музей Революції Гідності має стати культурно-просвітницьким майданчиком.

“Наше завдання не просто виставити експонати чи створити музей фактажу конкретної події. Це буде меморіальний комплекс, який дасть можливість здійснювати ті чи інші конференції, круглі столи, гарячі обговорення суспільного життя. Це буде університет майдану, філософія свободи і гідності багатьох наших подій, які і ми пережили, і наші діди, здобуваючи свободу для нас”, - зазначив міністр культури України Євген Нищук.

Рішення підтримали 103 депутати.  

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін та доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 260/7833 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік»
  • Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 грудня 2015 року № 4/4 "Про перелік та склад постійних комісій Київської міської ради VІІІ скликання"
  • Про перейменування бібліотек Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва
  • Про створення в рамках місцевої ініціативи першої черги спортивно-рекреаційного парку відпочинку загальноміського значення “Микільська Слобідка”
  • Про оголошення території природно-заповідного фонду місцевого значення, що розташована в історичній місцевості на горі Щекавиці в Шевченківському районі м. Києва, встановлення охоронних зон території та про надання території статусу регіонального ландшафтного парку
  • Про відмову громадянці Терещенко Галині Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Літинській у Дніпровському районі міста Києва (584601922)
  • Про відмову громадянину Мельнику Олегу Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Деснянській у Деснянському районі міста Києва (514001947)
  • Про відмову громадянину Федченку Роману Миколайовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та експлуатації жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Весняній у Голосіївському районі міста Києва (620030104)