У Києві продовжують сприяти розвитку галузі археології

Tool items

За ініціативи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та за участі столичних археологів, експертів музейної справи та науковців було проведено перше онлайн-засідання щодо обговорення проблематики та розвитку галузі археології. 

Як зазначили у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, під час дискусії було обговорено варіанти та шляхи якісної взаємодії усіх учасників археологічних досліджень. Також було наголошено на необхідності створення дієвого алгоритму роботи зі знахідками на всіх етапах.

«Київ має дуже великий потенціал для проведення археологічних досліджень. Тільки за останні шість років у місті провели понад 140 розкопок. Лише 15% з них дали результати, де сотні тисяч знахідок були передані у відповідні установи для визначення їх цінності. Тут чи не найважливішим моментом є консервація знайдених об’єктів. І чим швидше вони потрапляють до майстерень та консерваційних центрів, тим ймовірніше їх збереження та подальша музеєфікація. Проте, через певні нормативні та юридичні нюанси ми можемо втратити критично важливий час для порятунку артефактів, адже більшість з них стрімко руйнуються під дією зовнішнього середовища», – розповів кандидат історичних наук, в.о. завідувача відділу Інституту археології Києва Всеволод Івакін.

За словами директора Департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка, з січня цього року в Києві запрацював Центр консервації предметів археології, який створено для розв'язання проблем цієї галузі. Аналогів центру в Україні немає. Його мета – здійснювати кваліфіковану оцінку та консервацію археологічних знахідок.

«Кожен знайдений артефакт – це, у перспективі, новий туристичний магніт, що сприятиме розвитку туризму та зацікавить як гостей міста, так і киян. Проте, аби знахідки потрапляли до музейних фондів, вони спочатку мають пройти процес консервації. Я радий, що ми вийшли на такий формат роботи, аби напрацювати необхідні для цього алгоритми. Дуже добре, що до участі долучилися експерти різних напрямків», – зазначив Олександр Никоряк.

Під час конференції також обговорили питання продовження реконструкції Подолу. Зокрема, фахівці наголосили на необхідності проведення експертної оцінки знахідок під Поштовою площею та на проведенні термінових протиаварійних робіт та реставрації у будинку Гостинного двору. Без комплексного підходу до розв'язання цих питань, якісна реконструкція серця Подільського району неможлива.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»
  • Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств, що віднесені до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2024 рік
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Олександра Кониського, 4а у Шевченківському районі м.
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЖК СТАРОНАВОДНИЦЬКИЙ» договору оренди земельної ділянки від 26 грудня 2012 року № 82-6-00682 (зі змінами) для будівництва та експлуатації житлового будинку з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-а у