У Києві перейменували ще 16 міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами

Tool items

У Києві перейменували ще 16 міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами.

Такі рішення щодо перейменувань були прийняті сьогодні, 23 березня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, у процесі дерусифікації столичної топоніміки було виявлено декілька сотень вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ, назви яких нам були нав’язані радянським союзом та його імперським минулим.

«Впродовж десятиліть кремль намагався нав’язати українцям свою перевагу, і це чітко було відображено в назвах міських об’єктів. росія відверто викривлювала історичні події та нищила українську культуру. І в час повномасштабної війни це чітко всі усвідомили. Вже рік міська влада спільно з громадськістю у столиці проводить масштабний процес дерусифікації. У нас є свої поети, філософи, науковці, громадські діячі та герої, які в різні періоди працювали на благо та захищали наше місто, країну загалом», – наголосив Володимир Бондаренко.

У столиці перейменовано низку міських об’єктів.

Подільський район:
вулиця Тагільська – вулиця Оксани Мешко.

Дніпровський район:
проспект Юрія Гагаріна – проспект Леоніда Каденюка;
проспект Визволителів – проспект Георгія Нарбута;
бульвар Перова – проспект Воскресенський.

Голосіївський район:
вулиця Москвіна та провулок Москвіна – вулиця Івана Фірцака та провулок Івана Фірцака відповідно;
вулиця Столєтова – вулиця Уласа Самчука;
вулиця П’ятигорська – вулиця Альпійська;
вулиця Маршальська – вулиця Галини Севрук.

Деснянський район:
вулиця Космонавта Волкова – вулиця Космонавта Поповича;
вулиця Марини Цвєтаєвої – вулиця Олександри Екстер.

Печерський район:
вулиця Добролюбова – вулиця Володимира Короткевича.

Солом’янський район:
вулиця Суздальська – вулиця Олекси Гірника.

Шевченківський район:
вулиця Льва Толстого – вулиця Гетьмана Павла Скоропадського;
площа Льва Толстого – площа Українських Героїв;
вулиця Сім’ї Хохлових – вулиця Ґарета Джонса.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «РІЧКІВСЬКЕ» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу з магазином та мийкою на вул. Миколи Грінченка, 18-б у Голосіївському районі міста Києва (513043329)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:69:118:0004) для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Героїв Севастополя, 23-б у Солом’янському районі міста Києва (591940019)
  • Про передачу громадянину Рихлевському Дмитру Вікторовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Олександрівській, 35-А у Шевченківському районі міста Києва (638943994)
  • Про відмову громадянину Конченку Сергію Васильовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення садівництва (город) на вул. Лауреатській, 31 у Голосіївському районі міста Києва (655370141)
  • Про відмову громадянину Кубряку Дмитру Володимировичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на вул. Коновальця у Печерському районі міста Києва (477018291)