У Києві можуть запровадити базовий фінансовий норматив для садочків столиці

Tool items

У Києві можуть запровадити базовий фінансовий норматив для садочків столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту депутати підтримали впровадження нового механізму фінансування дошкільних закладів. 

Відповідно до проекту рішення, місто буде фінансувати не заклад, а закуповуватиме саму освітню послугу для кожної дитини. Таке рішення розширить можливості маленьких киян на здобуття дошкільної освіти в закладах різної форми власності та дозволить зменшити чергу в дитсадки. 

«Політика міста стає більш дитиноцентричною, адже дане рішення дозволить фінансувати перебування маленького киянина у садочку будь-якої форми власності. Після консультацій та напрацювань з європейськими експертами було розроблено даний проект рішення, в основу якого лягло поняття базового фінансового нормативу. Зокрема він визначає вартість освітньої послуги для кожної дитини, яку місто може направити «за дитиною» в дошкільний заклад будь-якої форми власності», - повідомила голова комісії Ганна Старостенко.

За її словами, це дозволить зменшити черги до закладів дошкільної освіти, а також завдяки конкуренції покращить надання освітньої послуги в дитячих садках.

«Аналогічний механізм працює сьогодні практично у всіх цивілізованих країнах світу. Здорова конкуренція серед дошкільних закладів сприятиме їх кращій роботі, а отже більш якісному наданню послуг», - пояснила голова комісії.

Проект рішення розроблено в загальному контексті реформування освіти України. У разі прийняття Київрадою, механізм «Гроші ходять за дитиною» може запрацювати вже з січня 2019 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про забезпечення умов створення найпростіших укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти комунальної власності
  • Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 квітня 2015 року № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2020 року №50/9129 «Про деякі питання оренди комунального майна територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до пункту 4 рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4551/4592 «Про деякі питання комплексної підтримки суб'єктів господарювання міста Києва під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРІСТЕЙ К» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування бази по складуванню готової гранітної продукції на вул. 9 Травня, 49 у Святошинському районі міста Києва (636313941)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТО РОМАНТИКА СИПЕЕВА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування кафе на вул. Парково-Сирецькій 2-б у Шевченківському районі міста Києва (244850324)
  • Про відмову громадянину Стельмашу Роману Миколайовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Польовому, 7 у Солом'янському районі міста Києва (340150749)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СПЕЦБУДСЕРВІС «ЮВЕНТА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування виробничої бази на вул. Луговій, 85 у Дарницькому районі міста Києва (621313953)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі котельні на вул. Магістральній, 25 у Шевченківському районі міста Києва (241272874)