Протягом 2022 року муніципальні заклади культури організували/пристосували/переформатували роботу у нових реалій в умовах війни

Tool items

Протягом 2022 воєнного року Київ зміг не лише зберегти мережу муніципальних закладів культури та культурні цінності, але й адаптуватись до нових реалій та здійснювати результативну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, з початком широкомасштабної війни столична культура зіштовхнулась з новими викликами, з якими вони впорались, згуртувавшись та консолідувавши зусилля.

«Муніципальні заклади культури відновили роботу з урахуванням вимог воєнного часу для киян та тих, для кого столиця вимушена стала другою домівкою, дарували тепло та любов, вселяли надію та віру, створювали позитивну атмосферу, реалізовували численні цікаві проєкти, дивували творчими рішеннями й експериментами. Зокрема вони активно презентували свою творчість для військових у реабілітаційних центрах та госпіталях, волонтерів і переселенців. Значна частина мистецьких заходів та творчих акцій була благодійною та спрямованою, зокрема, на підтримку ЗСУ», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, спільно ми продовжили потужну культурну деокупацію, деколонізацію та суверенізацію культурного простору столиці.

«Маємо нарешті остаточно позбавитись від російсько-радянських наративів та маркерів! Переглянуто репертуарну політику, усі вистави муніципальних театрів столиці йдуть державною мовою, репертуари усе більше наповнюються творами українських драматургів. Надзвичайно важливою у даному контексті також стаал активізація міжнародної діяльності, презентація України та її правдивої історії, популяризація унікальної української культури за кордоном: у Німеччині, Литві, Великій Британії, Польщі, Латвії, Норвегії, Данії, Португалії та інших європейських країнах. Щиро дякуємо усім, хто віддано та професійно працював, зберігав та розвивав! Тримаймо культурний фронт!», – розповіла Вікторія Муха.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕПІЦЕНТР Н» для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (597211277)
  • Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 23.03.2023 № 6263/6304 «Про деякі питання побратимської співпраці міста Києва з іноземними містами»
  • Про затвердження Міської Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки