Прокопів: місту необхідні повноваження для будівництва шкіл і дитсадків без детального плану території

Tool items

1118

Прокопів: місту необхідні повноваження для будівництва шкіл і дитсадків без детального плану території

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Верховної Ради України щодо змін до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Зараз, відповідно до чинного законодавства, місто не може будувати дитячі садочки та школи, якщо для відповідної території відсутній або не затверджений детальний план території. Заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів пропонує парламенту виправити цю прогалину.

«Сьогодні Київ швидко розвивається та забудовується житловими будинками. Але при цьому катастрофічно не вистачає шкіл та дитячих садочків. Наприклад, у мікрорайоні Теремки-2 потреба у закладах освіти складає 2220 місць, а для дошкільнят потрібно майже втричі більше місць. Цілком зрозуміло, що Київрада отримує безліч звернень, місцевих ініціатив, електронних петицій із проханням вирішити цю проблему, але місто самотужки немає механізмів для врегулювання», - зазначив Володимир Прокопів.

За його словами, місто планує звести дитячий садок на вул. Вільямса, 10. Але у цьому районі не розроблений детальний план території. Без ДПТ, згідно з законом, місто не може розпочати будівництво дошкільного  навчального закладу. Щоб вирішити це питання, необхідно внести відповідні зміни до статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

«Розробка та затвердження ДПТ, як показує практика, займає багато часу. Будівництво садочку на вул. Вільямса, 10 поки відкладено в часі. Я пропоную Верховній Раді змінити закон і дозволити містам за власні кошти будувати навчальні заклади навіть за відсутності плану зонування або детального плану території», - наголосив Володимир Прокопів.

За його словами, разом із тим, розуміючи нестачу місць в навчальних закладах Голосіївського району, місто зараз оформлює право постійного користування для зведення школи на вулиці Симоненка, 3. Наразі ця територія знаходиться у державній власності та належить Міністерству оборони України. Тому Київрада також звернулася до Кабінету Міністрів та Міністерства оборони щодо врегулювання цього питання.

Рішення підтримали 83 депутати Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень на вул. Холмогорській у Голосіївському районі міста Києва (624230111)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу провулку Соснового у Деснянському районі міста Києва (201071647)
  • Про відмову громадянці Топінко Інні Василівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у 2-му пров. Бортницькому, 21 у Дарницькому районі міста Києва (664700188)
  • Про відмову громадянину Озимаю Олександру Васильовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва та експлуатації житлового будинку у пров. Заозерному, 42 у Деснянському районі міста Києва (480012144)