Профільна комісія Київради підтримала петицію про заборону створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора»

Tool items

Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала електронну петицію про заборону створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора».

Як зазначила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, петиція про заборону створення кладовища на Лисій горі набрала необхідну кількість голосів представників земельної комісії Київради.

«Ми підтримали ініціативу активістів «Української природоохоронної групи», які виступили проти цього будівництва, оскільки на території урочища «Лиса Гора» є понад 30 рослин і тварин, які занесені до Червоної книги України, а також вікові дуби, які мають індивідуальний статус природно-заповідного фонду. Урочище є діючою пам'яткою архітектури та належить до природно-заповідного фонду у складі РЛП «Лиса гора», має свою унікальну історію, а також є місцем дозвілля для мільйонів киян, які живуть поруч у приватних та багатоквартирних будинках», – наголосила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що питання створення Національного військового меморіального кладовища потребує широкого громадського обговорення.

Нагадаємо, що ініціатива створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора» належить Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю. Проєкт рішення щодо створення кладовища було підготовлено на виконання доручення від 01 вересня 2022 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»
  • Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств, що віднесені до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2024 рік
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Олександра Кониського, 4а у Шевченківському районі м.
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЖК СТАРОНАВОДНИЦЬКИЙ» договору оренди земельної ділянки від 26 грудня 2012 року № 82-6-00682 (зі змінами) для будівництва та експлуатації житлового будинку з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-а у