Профільна комісія Київради підтримала петицію про заборону створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора»

Tool items

Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала електронну петицію про заборону створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора».

Як зазначила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, петиція про заборону створення кладовища на Лисій горі набрала необхідну кількість голосів представників земельної комісії Київради.

«Ми підтримали ініціативу активістів «Української природоохоронної групи», які виступили проти цього будівництва, оскільки на території урочища «Лиса Гора» є понад 30 рослин і тварин, які занесені до Червоної книги України, а також вікові дуби, які мають індивідуальний статус природно-заповідного фонду. Урочище є діючою пам'яткою архітектури та належить до природно-заповідного фонду у складі РЛП «Лиса гора», має свою унікальну історію, а також є місцем дозвілля для мільйонів киян, які живуть поруч у приватних та багатоквартирних будинках», – наголосила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що питання створення Національного військового меморіального кладовища потребує широкого громадського обговорення.

Нагадаємо, що ініціатива створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища «Лиса Гора» належить Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю. Проєкт рішення щодо створення кладовища було підготовлено на виконання доручення від 01 вересня 2022 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь