Петиція щодо облаштування місць громадського користування для людей з додатковими потребами прийнята до розгляду

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

1322

Петиція щодо облаштування місць громадського користування для людей з додатковими потребами прийнята до розгляду

Електронна петиція щодо обладнання місць громадського користування для людей з додатковими потребами набрала необхідну, згідно з рішенням Київської міської ради № 103/2006 від 8.10.2015 "Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій", кількість голосів та прийнята до розгляду відповідно з Положенням.

Відтак, вказана петиція набрала 10065 голосів, при мінімально необхідних 10000.

Водночас зазначимо, що Київський міський голова Віталій Кличко вже доручив Постійній комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та Постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування розглянути електронну петицію в устанваленному порядку.

Текст петиції щодо облаштування місць громадського користування для людей з додатковими потребами (Автор: Вікторія Онищенко):
"Звертаємось до мера столиці Віталія Кличко від імені громадськості!
Якщо ми хочемо перетворити Київ на європейську столицю, то маємо думати не лише про себе! Київ має бути зручним та комфортним для пересування для всіх без винятку, включаючи людей з обмеженнями в пересуванні. І мова йде не лише про людей з інвалідністю, яких в столиці проживає більше 150 тисяч. Ми говоримо про людей на інвалідних візках, похилого віку, тих, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям та про батьків з дітьми на візках.
В столиці не дотримуються жодні норми щодо обладнання місць громадського користування, в тому числі громадський транспорт, лікарні, аптеки, магазини та інше для людей з обмеженнями в пересуванні.
Такий стан речей в столиці протирічить Конституції України, у якій зазначено, що усі люди є рівні в правах і мають мати однаковий доступ до громадських споруд, а також Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від березня 1991 року, який передбачає доступність всіх верств населення до громадських будівель Це порушує Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, яку Україна ратифікувала в 2009 році і в якій також йде мова про доступність. Також існують місцеві норми ДБН В.2.3-17:2006 «Доступність будівель для маломобільних груп населення», яких також не дотримуються ані місцева влада, ані будівельні компанії та власники будівель.
Ми закликаємо вжити відповідних заходів та перетворити Київ на європейську столицю, а саме зробити місцеве середовище дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян:
- провести реконструкцію та обладнати відповідно до норм місця загального користування та забезпечити наявність пандусів та з’їздів,
- запровадити жорсткі норми, щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, вокзали, доступ до них та інше) та встановити контроль за їх дотриманням,
- залучити до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання нормам безбар’єрності.
Європейська столиця – це комфортна столиця для всіх! Громадська організація "Підмога.інфо""

Також із текстом петиції можна ознайомитись за посиланням: https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=517

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянці Слонімській Валентині Іванівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Вітавській, 75-м у Голосіївському районі міста Києва (227677917)
  • Про приватизацію громадянами Тимошенком Сергієм Олександровичем та Маринченко Оксаною Олегівною земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Хотівській, 10/6 у Голосіївському районі міста Києва П – 9950
  • Про передачу громадянці Теркун Тетяні Русланівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Передовій, 31-а у Голосіївському районі міста Києва А-24281
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПАСЬКА-СЕРВІС" на вул.Межигірській, 1 у Подільському районі м. Києва для будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину Бурштейну Владиславу Зеліковичу у 4-му пров. Садовому, 41 у Деснянському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (370140425)