Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії занесено до пам’яток культурної спадщини національного значення

Tool items

Пам’ятнику жертвам Чорнобильської трагедії присвоїли категорію пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про зміну категорії пам’ятки культурної спадщини місцевого значення – Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії по вул. Чорнобильська у м. Києві на категорію національного значення. 

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації неодноразово направляв подання у 2016 та 2020 роках з відповідними обліковими матеріалами про внесення меморіального комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення, але жодних відповідей надано не було.

«За ініціативи громадської організації «Пожежні Чорнобиля» меморіальний комплекс нарешті включили до списку пам’яток культурної спадщини національного значення. Дане рішення допоможе зберегти пам‘ятку, та увіковічнити пам’ять про всіх, хто ціною власного життя зупинив невидимого ворога та захистив нас від смертельної загрози», – зазначила Вікторія Муха.

Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України вжити заходи, щодо вирішення питання занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Нагадаємо, протягом 2018 – першого кварталу 2021 року Департаментом охорони культурної спадщини КМДА направлено 32 подання про занесення 1 509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Довідка. Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії був відкритий 26 квітня 1994 року. Автори – скульптор Володимир Чепелик та архітектор Микола Кислий. Він був Зведений за кошти Київської міської державної адміністрації та комерційних підприємств. У 1996 році у складі меморіального комплексу на алеї встановлені стели пам’яті з викарбуваними іменами ліквідаторів-мешканців Святошинського району, що загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» у Голосіївському районі м. Києва біля полігону по захороненню твердих побутових відходів (ТПВ) №1 та полігону по захороненню великогабаритних і будівельних відходів (ВБВ) № 6
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про поновлення кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» договору оренди земельної ділянки від 01 березня 2005 року № 75-6-00172 (зі змінами) (320537848)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування спортивної зони на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі міста Києва (672893922)
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 01 листопада 2017 року № 1173, укладеного між Київською міською радою та Грищенко Світланою Григорівною (354775097)
  • Про передачу громадянці Шульзі Олені Юріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Підбірному, 12-о у Голосіївському районі міста Києва (322732836)
  • Про надання спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київводфонд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування бюветного комплексу на вул.