Пам’ятки культурної спадщини на Подолі будуть збережені та реконструйовані

Tool items

1296

       

Пам’ятки культурної спадщини на Подолі будуть збережені та реконструйовані

 

       

На пленарному засіданні Київради 22 травня 2013 року депутати підтримали проект рішення, спрямований на збереження та реставрацію об’єктів культурної спадщини міста.

Згідно з ним Управління охорони культурної спадщини КМДА отримає можливість здійснити реєстрацію речового права щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – нежитлові будинки літери «Б» і «Ж» на вул. Волоській/Борисоглібській/Набережно-Хрещатицькій, 2/21/19 у Подільському районі міста Києва. Це дасть змогу утримувати їх у належному стані, проводити заходи щодо збереження та реставрації.

Як пояснила на брифінгу заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега: «Свого часу інвестор почав реконструкцію цих будинків, але вона не була завершена і сьогодні об’єкти перебувають у вкрай занедбаному стані. За рішенням суду ці будівлі було повернуто до комунальної власності міста. Управління охорони культурної спадщини КМДА, отримавши можливість здійснивши реєстрацію речового права щойно виявлених об’єктів зможе провести їх технічне обстеження та прийняти рішення про етапи проведення реконструкції».

«Прикро, що інвестори так недбало поставилися до пам’яток культурної спадщини міста. Але, повернувши їх до комунальної власності міста, ми матимемо можливість зберегти їх для майбутніх поколінь», - зазначила секретар Київради.

 

Довідка:

Відповідно до рішення Київської міської ради від 01.11.2012 №298/8582 «Про включення до комунальної власності територіальної громади міста Києва щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – нежитлових будинків літери («Б» і «Ж») на вул. Волоська/Борисоглібська/Набережно-Хрещатицька, 2/21/19 у Подільському районі міста Києва» Управлінню охорони культурної спадщини доручено викупити у ТОВ «Пром-Експо» щойно виявлені об’єкти культурної спадщини – нежитлові будинки літери («Б» і «Ж») на вул. Волоська/Борисоглібська/Набережно-Хрещатицька, 2/21/19, а Головному управлінню комунальної власності м. Києва (на сьогодні – Департамент комунальної власності м. Києва) спільно з вказаним Управлінням здійснити організаційно-правові заходи щодо приймання-передачі об’єктів.

За повідомленням Управління, яке повинно виступити стороною правовідносин по укладанню договору купівлі-продажу, на цей час місцезнаходження керівника ТОВ «Пром-Експо» не встановлено і відділом державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві вживаються заходи щодо виконання судових рішень.

Листом від 26.03.2013 № 05/2/3-6046-11 Прокуратура міста Києва звернулася до заступника міського голови – секретаря Київради Гереги Г.Ф. з проханням вирішити питання реєстрації права власності на вказані будівлі за Київською міською радою та їх передачі на баланс Управління охорони культурної спадщини.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 грудня 2018 року № 476/6527 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 квітня 2015 року № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва»
  • Про затвердження розміру викупної ціни земельних ділянок між вулицею Микільсько-Слобідською та проспектом Броварським у Дніпровському районі м. Києва Є-1539
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київтеплоенерго»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київпастранс»
  • Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київавтодор»
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки релігійній організації "Релігійна громада парафія на честь святого Апостола Андрія Первозванного Української Православної Церкви у Шевченківському районі м.Києва" на вул. Колекторній у Дарницькому районі міста Києва для
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки релігійній організації "Київський Свято-Введенський чоловічий монастир Української Православної Церкви" на вул. Московській, 40-В у Печерському районі м. Києва для обслуговування та експлуатації нежитлової будівлі К-33423
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки громадянці Гамоцькій Тамарі Анатоліївні на вул. Юності, 9-А у Дніпровському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування магазину К-37085
  • Про зміну найменування комунального підприємства «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» на комунальне некомерційне підприємство «Шкільне харчування Оболонського району міста Києва»
  • Про надання в постійне користування земельної ділянки Центру навчання плаванню Деснянського району м. Києва для експлуатації та обслуговування будівлі Центру навчання плаванню Деснянського району м. Києва на вул. Миколи Закревського, 67а у Деснянському районі м. Києва Д-9431