«Озеро Алмазне» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення

Tool items

У Деснянському районі «Озеро Алмазне» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення. Територія заказника включає озеро та прибережно-захисну смугу біля нього площею 185,3 га.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 27 жовтня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 86 депутатами.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, наразі особливого значення набуває питання збереження сприятливого для життя та здоров’я людини довкілля, а також забезпечення населення рекреаційними ресурсами.

«Важливо зберегти цей острів біорізноманіття та охолодження, як єдиний цілісний та взаємопов’язаний ландшафт з усіма його компонентами. У прибережній смузі озера ростуть три види рослин, які занесені до Червоної книги України. Також на території об'єкта мешкають плазуни, птахи та ссавці, які охороняються Бернською та Боннською конвенціями. Ця зона належить до водно-болотних угідь, які є місцем гніздування великої кількості птахів, а також природним середовищем живлення найбільшого орла Європи – орлана-білохвоста, якого занесено до Європейського Червоного списку, міжнародної та української Червоних книг. Озеро Алмазне та його прибережна смуга є невід'ємною складовою екосистеми столиці, тому важливо захистити її від знищення та забезпечити ефективне функціонування коридорів екологічної мережі», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що потрібно створювати сприятливі умови для збереження унікальних природних об'єктів та цінних історичних екземплярів рослинного та тваринного світу в Києві.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Порядку використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021 - 2025 роки в умовах воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану