Отримання земельної ділянки об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків: детальний алгоритм

Tool items

437

Стало відомо, як об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) отримати земельну ділянку.

Про це у мережі Facebook розповів депутат Київської міської ради, голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв.

За його словами, мешканцям ОСББ важливо отримати право постійного користування ділянкою під своїм будинком та розпоряджатися майном й територією виключно за власними потребами.

«Це непростий процес, але я відчуваю попит від киян на цю тему, а також хочу дати ґрунтовну відповідь на запитання, які ставлять мешканці, на офіційному youtube-каналі Київської міської ради», – сказав Михайло Терентьєв.

Він зазначив, що, по-перше, необхідно звернутися до Київської міської ради з відповідним клопотанням про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні треба зазначити такі відомості про земельну ділянку: місце розташування (адресу), кадастровий номер, орієнтовний розмір, цільове призначення, вид права, на якому зацікавлена особа має намір отримати земельну ділянку. Приклад клопотання та які документи додаються до нього наведено нижче. 

Після цього Департамент земельних ресурсів проведе експертизу всієї документації. Проєкт рішення або про відмову в наданні дозволу, або про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою передається на розгляд Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а також на розгляд Постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Далі проєкт рішення про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розглядається на пленарному засіданні Київської міської ради.

Після отримання рішення Київської міської ради про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою мешканці ОСББ за власні кошти розробляють цей проєкт, який затверджується Департаментом містобудування та архітектури та Департаментом земельних ресурсів.

Затверджена документація подається до Головного управління Держгеокадастру в місті Києві для державної реєстрації земельної ділянки.

«У Департаменті земельних ресурсів готується проєкт рішення вже про надання в постійне користування земельної ділянки ОСББ, що також розглядається спочатку на Постійній комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а потім на пленарному засіданні Київської міської ради. І у результаті мешканці оформлюють земельну ділянку в постійне користування», – зазначив Михайло Терентьєв.

За більш детальною інформацією можливо звертатися за телефоном: (044) 451-52-64.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31 січня 2019 року № 8/6664 «Про затвердження Порядку використання Київською міською радою Колонної зали та конференц-зали для проведення заходів»
  • Про внесення змін та доповнень до Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 21 вересня 2017 року № 46/3053
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки
  • Про реорганізацію закладів з надання психіатричної допомоги, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання ДЕРЖАВНІЙ УСТАНОВІ «ЦЕНТР ОБСЛУГОВУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд на вул. Святошинській, 27 у Святошинському районі міста Києва (647114166)
  • Про відмову громадянці Білас Мирославі Юріївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Бобринецькій, 115 у Деснянському районі міста Києва (330172928)
  • Про відмову приватному акціонерному товариству «Нові Інжинірингові Технології» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Алли Тарасової, 5 у Шевченківському районі міста Києва (702707018)
  • Про приватизацію громадянами Ніколаєвою Світланою Леонідівною, Марудою Катериною Валеріївною, Марудою Микитою Сергійовичем, Троценко Оленою Валеріївною, Троценком Данилом Юрійовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Панорамній, 12 у Голосіївському районі міста Києва (
  • Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва автомобільних доріг в мікрорайоні «Жуляни» у Солом’янському районі м. Києва