Національний університет оборони України позбавлено, присвоєного у 2013 році, імені Івана Черняховського

У жовтні 2022 року Київська міська рада звернулась до Президента України та Міністра оборони України щодо необхідності відмови від присвоєного Національному університету оборони України імені Івана Черняховського. Сьогодні, 16 червня 2023 року, указом Президента України було знято ім'я російського ката із назви університету. 

Відповідне звернення Київської міської ради було ініційоване депутатами Вадимом Васильчуком та Максимом Нефьодовим.

Ім'я Івана Черняховського було присвоєно університету у 2013 році. Іван Черняховський був радянським воєначальником, який у 1921-1923 роках брав участь у боротьбі проти українських повстанців, а також під його керівництвом червоноармійці в Східній Пруссії жорстоко знущались з мирного населення, вбивали як дітей, так і дорослих. Військовий заклад вищої освіти України точно не може бути названий на честь російського ката. І на цьому торік наголосив весь депутатський корпус у зверненні Київської міської ради до Президента України та Міністра оборони України. Україна є незалежною та має власну історію, і ми точно мусимо позбуватись нав'язаних радянським союзом, а згодом і російською федерацією назв.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості переслідування опозиції, військових і представників органів місцевого самоврядування
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.12.2024 № 416/10224 «Про внесення змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025-2027 роки»
  • Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію переоблаштування автомобілів для осіб з інвалідністю внаслідок війни  І та ІІ групи з числа киян-Захисників та Захисниць України, у 2025 році 
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30.01.2025 №21/10488 «Про особливості нарахування орендної плати за договорами оренди суб’єктам господарювання під час дії воєнного стану в Україні та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради» 
  • Про безоплатну передачу пам’ятника-погруддя Патону Б.Є. з комунальної власності територіальної громади міста Києва у державну власність
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для розміщення лінійних об'єктів енергетичної інфраструктури на вул. Либідській у Голосіївському районі міста Києва (244754588) 
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ’ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації скверу на вул. Спаській, 14 у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (505139926)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для розміщення лінійних об'єктів енергетичної інфраструктури на вул. Гетьмана Павла Скоропадського у Голосіївському районі міста Києва (441448490)