На цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки передбачили 238 млн грн

Tool items

2706

На цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки передбачили 238 млн грн

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки.

Згідно зі статистикою, Київ увійшов до списку 27 мегаполісів світу із найбільшим порогом епідемії ВІЛ. Тому мета відповідної Програми — максимальне залучення до системи медичного нагляду людей, які живуть з цим вірусом. Протягом 5-ти років столиця зобов’язується збільшити охоплення населення Києва тестуванням на ВІЛ-інфекцію; виявити та взяти під медичний нагляд 11,5 тисяч інфікованих; залучити до антиретровірусної терапії 14 тисяч киян.

Загалом на реалізацію заходів Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки необхідно 238 мільйонів гривень. І це тільки з бюджету міста.

Найбільшу частину коштів, а саме 146,6 млн грн спрямують на забезпечення клініко-лабораторного моніторингу з метою оцінки ефективності антиретровіросної терапії людей, які живуть з ВІЛ. Також понад 18 млн грн закладено на реалізацію профілактичних заходів, спрямованих на запобігання поширення вірусу імунодефіциту серед груп населення, що мають підвищений ризик інфікування.

“Також кошти спрямують на закупівлю діагностичних тест-систем, навчання та підвищення кваліфікації лікарів, для залучення до медичного спостереження осіб, у яких вперше виявлено ВІЛ-інфекцію, забезпечення їх швидкого та повного лабораторного обстеження. Також передбачається залучити до виконання завдань проекту Програми кошти інших джерел: з державного бюджету – на забезпечення атиретровірусними препаратами, частково лабораторною діагностикою та моніторингом, кошти інших джерел в обсязі майже мільярд гривень», – зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

Нагадаємо, Київ став першим, та на сьогодні єдиним містом із країн Східної Європи та Центральної Азії, що долучились до стратегії Fast-Track Cities. Проект Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки розроблено у рамках виконання взятих зобов’язань.

Основними показниками Програми з урахуванням глобальної ініціативи Fast-Track Cities у великих містах, відповідно до Паризької декларації, визначено:

90% людей, що живуть з ВІЛ у м. Києві, знатимуть про свій ВІЛ-статус;

90% людей, які знають про свій ВІЛ статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування;

90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.

Відповідну програму підтримали 91 депутат.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Стрижова Д. С.
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2019-2021 роки»
  • Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України
  • Про затвердження списку лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2019 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • «Про передачу у безоплатне користування (позичку) основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Києва»
  • Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення „Будинковий комітет „Вулиця Героїв Дніпра, 38Е” у Оболонському районі міста Києва
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва
  • Про внесення змін у додатки до рішень Київської міської ради від 12.12.2019 №№ 253/7826, 254/7827, 255/7828, 256/7829, 257/7830
  • Про передачу громадянці Покришевській Галині Михайлівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Павла Грабовського, 23-б у Голосiївському районі міста Києва (634952701)