Міжнародні молодіжні організації, або Як цікаво і корисно проводити вільний час

Tool items

 
Кажуть, студентські роки найкращі, особливо коли звик не лише сидіти над книжками, а й самостійно створювати собі свято – спілкування, подорожі, просто цікавого проводження часу. Бо теорія теорією, та треба перш за все навчитися жити так, щоб головним святом стало ЖИТТЯ – захоплююче і сповнене приємних несподіванок. Але як зробити його саме таким?

Відповім коротко: бери ініціативу в свої руки! Не варто чекати добрих фей із чарівними паличками чи блюдечок із золотими бережками. Твоє життя у твоїх руках, тож яким воно буде – обирай сам.

Звичайно, тут може виникнути логічне запитання: а який є вибір? Як не розгубитися і знайти себе у цьому світі? Ось тут буде вчасним навести деякі з можливих перспектив, які відкриваються перед молодою людиною. І важливу роль тут відіграють молодіжні організації. Тож, напевно, варто розказати хоча б про деякі з них.

AIESEC. Таке сполучення літер означає не що інше, як міжнародну організацію, яка дає можливість молодим людям розкрити та розвинути свій потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство. Заснована ще в 1948 році, ця молодіжна організація зараз налічує 650 представництв у 89 країнах світу. А це – понад 18 тисяч членів організації. Історія AIESEC в Україні хоча й коротша, однак теж досить солідна: 1989 рік – перше представництво у Києві, а з 1994 року – поширення на теренах України.

Які ж перспективи відкриває перед молодою людиною AIESEC? Основний підхід цієї організації до розвитку молодих людей базується на проактивності, особистому розвитку та самовдосконаленні, налагодженні контактів та пізнанні інших культур. А реалізувати це можна, беручи участь у найрізноманітніших конференціях, тренінгах, ділових іграх, спілкуючись із представниками провідних компаній, людьми з різних країн світу та знайомлячись із їхніми культурами. Також перед членами AIESEC відкривається можливість набути професійного досвіду, працюючи в іноземних компаніях чи в представництвах AIESEC за кордоном у сфері менеджменту, інформаційних технологій, освіти та соціального розвитку. Напевно, не треба довго просторікувати про те, що отримує молода людина від такого стажування, бо ж це не просто досвід роботи, але й спілкування та пізнання інших народів та культур.

 
Ще однією міжнародною молодіжною організацією, яка дає змогу розвинути лідерські, комунікаційні та презентаційні навички, що просто необхідні для досягнення успіху, є недержавна освітня організація Toastmasters International. Значний акцент вона робить саме на спілкуванні, бо ж, напевно, всім відомий вислів „Скажи мені щось, щоб я тебе побачив”. Її було створено саме для того, щоб зробити спілкування цікавим та ефективним. Вже зараз у 80-ти країнах світу працюють понад 9600 клубів, які допомагають перемогти страх перед аудиторією, зробити спілкування справжнім задоволенням. В Україні Toastmasters International має поки 6 англомовних клубів у Києві та один в Одесі.

Організацією дещо іншого спрямування є YMCA – Міжрегіональна спілка християнських асоціацій молоді та сім’ї, яка піклується про здоровий спосіб життя молодих людей. За свою стошістдесятилітню історію YMCA здобула визнання у 150 країнах світу. Заснована в Лондоні в 1844 році Джорджем Вільямсом, сьогодні вона нараховує близько 30 мільйонів юнаків та дівчат. YMCA всіляко сприяє гармонійному фізичному та духовному розвитку людини, об’єднує людей незалежно від їх релігійної приналежності, віку, національності, мови.

Однією з програм цієї неполітичної, неприбуткової, добровільної громадської організації є ICCP – волонтерська діяльність для молоді, яка дає можливість попрацювати в різноманітних таборах: повних (в сільських місцевостях), таборах для дівчаток-скаутів, таборах в дикій місцевості, релігійних (керуються християнськими або єврейськими організаціями), таборах для бідних, інвалідів чи навіть для родин. Мабуть, важко заперечити, що це прекрасна можливість не тільки поподорожувати та пізнати світ, а й краще зрозуміти себе.

Цікавою є самобутнє всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання „Молодь Може” (Youth CAN), до якої входять українці та американці, волонтери Корпусу Миру в Україні. Підвищувати рівень демократичного світогляду та втілювати соціально важливі проекти – ось мета цієї організації. Літній табір Rah-Rah, вперше проведений ще в 1995 році, протягом серпня на тиждень стає місцем єднання 100 мотивованих та небайдужих молодих людей з різних міст України. Там на практиці дізнаєшся, що таке командна робота, адже у вільний від занять час відбуваються найрізноманітніші заходи. І вибори мера, з організацією передвиборчої кампанії та прес-конференцій, й екологічні акції, й таборова газета – все це дає можливість застосувати набуті в таборі знання. А відвідують учасники п’ять з десяти запропонованих класів – лідерство, громадська відповідальність, журналістика, гендерні питання, статеве здоров’я, критичне мислення, спорт, екологія, толерантність і дебати. Вже самі назви класів, трохи незвичні, можуть зацікавити будь-кого. Протягом року Youth CAN також влаштовує конференції і семінари на теми лідерства, дизайну і менеджменту проектів, які створюють учасники табору.

 
Принципами ще однієї міжнародної молодіжної громадської організації – „Європейського молодіжного парламенту – Україна” – є аполітичність та демократичність. Це означає, що ЄМП – Україна не підтримується жодною політичною партією чи об’єднанням та функціонує на засадах рівноправності своїх членів. Основною метою ЄМП – Україна є сприяння інтеграції України до Європейського Союзу завдяки вихованню молоді на демократичних цінностях та ідеях, співпраці з європейськими неурядовими організаціями, формування позитивного іміджу України у світі. Серед проектів ЄМП – Україна можна назвати щорічну благодійну акцію, спрямовану на боротьбу проти ВІЛ/СНІДу „Пробіг заради життя”; святкування Дня Європи в Україні, яке організовується не лише в Києві, а й у Львові та Дніпропетровську; різноманітні семінари та саміти. І це далеко не повний перелік!

Звичайно, міжнародних молодіжних організацій, які діють на території України, значно більше. Та всі вони покликані допомогти молоді не розгубитися з вибором свого шляху, адже справді величезна кількість перспектив відкривається перед кожним із нас. Головне – не бути пасивним і обрати саме те, що до душі! Зроби своє життя цікавим і захоплюючим! Хай життя буде святом!


Оксана Тригуб для cufer.net

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»
  • Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств, що віднесені до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2024 рік
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Олександра Кониського, 4а у Шевченківському районі м.
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЖК СТАРОНАВОДНИЦЬКИЙ» договору оренди земельної ділянки від 26 грудня 2012 року № 82-6-00682 (зі змінами) для будівництва та експлуатації житлового будинку з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-а у