Місто збільшить відсоток витрат при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків

Tool items

3218

Місто збільшить відсоток витрат при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення, відповідно до якого зменшуються затрати мешканців при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків.

Наразі у столиці діє програма співфінансування 70/30, яка передбачає реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення для будинків, які експлуатуються більше 10 років. Відтак співвласники вкладають лише 30 % вартості робіт, решта  - за кошти бюджету міста. Прийняте сьогодні рішення передбачає збільшення відсотку витрат з головного кошторису столиці на окремі види робіт.

«Рішення запроваджує прогресивну шкалу співфінансування видатків на реконструкцію та переоснащення будинку. Тож тепер місто на проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання виділятиме 95%. Решту 5% – за громадянами. Це абсолютно правильний крок, адже ремонт ліфту або його повна заміна коштує понад мільйон гривень. Такі кошти зібрати громадянам – нереально. Що стосується капітального ремонту покрівлі запропонована така градація: 90% - від міста, 10% – від мешканців. Таким чином кияни зможуть суттєво покращити свій житловий фонд. Рішення стосуватиметься як ОСББ і ЖБК, так і будинків комунальної власності», - наголосив автор документу, депутат Київради Святослав Кутняк.

Окрім того, змінено схему співфінансування реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення інженерних мереж (у тому числі насосні та ІТП). Місто на ці види робіт виділятиме 85% коштів, решту 15% - мають знайти мешканці будинку. Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду».

«Рішення почне діяти з 1 січня 2019 року.  Воно спрямоване на покращення якості життя киян, і для міської влади це принципово важливо, адже ми разом робимо наше місто комфортнішим. Тому я даю протокольне доручення всім районним адміністраціям максимально поінформувати громадян щодо роботи цієї програми, аби вона була якомога ефективнішою», - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

Рішення підтримали 90 депутатів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін та доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 260/7833 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік»
  • Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 грудня 2015 року № 4/4 "Про перелік та склад постійних комісій Київської міської ради VІІІ скликання"
  • Про перейменування бібліотек Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Стрижова Д. С.
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автозаправної станції з комплексом сервісного обслуговування на Кільцевій дорозі, 11 у Солом'янському районі міста Києва (742645394)
  • Про деякі питання управління підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, і акціонерними товариствами, що перебувають під контролем територіальної громади міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Булгакова, 4-А у Святошинському районі міста Києва (567741732)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Полярній, 5 в Оболонському районі міста Києва (344158548)
  • Про відмову товариству з обмеженою відповідальністю «АТП-13057-7» в поновленні договору оренди земельної ділянки від 05 грудня 2006 року № 78-6-00397 (зі змінами) (450055960)