Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Tool items

334

Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Київрада приймає колег зі Львова для обміну досвідом та впровадження кращих практик у сфері місцевого самоврядування. Делегати Львівської міської ради мали можливість дізнатися як столиця на практиці реалізовує принципи сталого розвитку міста, як готуються та приймаються рішення КМР, як працюють постійні комісії та окремі управління секретаріату. Окрему увагу було приділено інструментам громадської участі.

«У рамках ініціативи секретаріату Київради – це перший візит регіону. Колег цікавив наш бюджетний регламент, нововведення, які стосуються бюджетного процесу, робота нашого управління ІТ-технологій, інструменти громадської участі – електронні петиції та громадський бюджет. Звісно, ми будемо обмінюватися досвідом. Наприклад, раніше у Львові діяло тимчасове положення функціонування е-петицій, зараз вони прийняли нове. Але питання виконання – залишаються. Ми плануємо ділитися нашим передовим досвідом у цій галузі», - зазначив керівник управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Київради Юрій Павлов.

Цікавою для львівських колег була система для голосування депутатів Київради під час пленарних засідань – Рада 4, яка унеможливлює кнопкодавство. Для міської ради Львова – вона теж була б не зайвою, кажуть місцеві депутати, хоча наголошують – глобальної проблеми неперсонального голосування у них немає.

«Нам сподобалося як працює київський дата-центр, у нас є щось подібне, але досвід столиці для нас був би надзвичайно корисним, тому що поки ми налагоджуємо систему, а тут вона працює вже ефективно та злагоджено. Багато цікавої інформації ми отримали від секретаріату Київради, є з чим порівняти, є є що взяти на замітку. Цікавим для нас є Громадський бюджет. У нас він успішно працює 4 роки, ми бачимо зацікавленість громади, зростає кількість проектів та голосів. Але в нас ГБ – це тільки капітальні видатки, бюджет розвитку, тобто інфраструктурні проекти. У Києві ж є ініціативи фестивалів, програм, заходів, подій. Мені здається, це теж варто запозичувати у столиці», - розповів депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

За результатами дводенного візиту, сторони домовилися про візит делегації секретаріату Київради до Львівської міської ради. Це має відбутися поточного місяця. Також для обміну досвідом до кінця року запланований візит до Чернівців.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва
  • Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у м. Києві
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467«Про бюджет міста Києва на 2019 рік»
  • Про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок від 10 вересня 2008 року № 79-6-00647 (зі змінами), від 11 лютого 2019 року № 60 та від 22 липня 2019 року № 546