Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Tool items

711

Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Київрада приймає колег зі Львова для обміну досвідом та впровадження кращих практик у сфері місцевого самоврядування. Делегати Львівської міської ради мали можливість дізнатися як столиця на практиці реалізовує принципи сталого розвитку міста, як готуються та приймаються рішення КМР, як працюють постійні комісії та окремі управління секретаріату. Окрему увагу було приділено інструментам громадської участі.

«У рамках ініціативи секретаріату Київради – це перший візит регіону. Колег цікавив наш бюджетний регламент, нововведення, які стосуються бюджетного процесу, робота нашого управління ІТ-технологій, інструменти громадської участі – електронні петиції та громадський бюджет. Звісно, ми будемо обмінюватися досвідом. Наприклад, раніше у Львові діяло тимчасове положення функціонування е-петицій, зараз вони прийняли нове. Але питання виконання – залишаються. Ми плануємо ділитися нашим передовим досвідом у цій галузі», - зазначив керівник управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Київради Юрій Павлов.

Цікавою для львівських колег була система для голосування депутатів Київради під час пленарних засідань – Рада 4, яка унеможливлює кнопкодавство. Для міської ради Львова – вона теж була б не зайвою, кажуть місцеві депутати, хоча наголошують – глобальної проблеми неперсонального голосування у них немає.

«Нам сподобалося як працює київський дата-центр, у нас є щось подібне, але досвід столиці для нас був би надзвичайно корисним, тому що поки ми налагоджуємо систему, а тут вона працює вже ефективно та злагоджено. Багато цікавої інформації ми отримали від секретаріату Київради, є з чим порівняти, є є що взяти на замітку. Цікавим для нас є Громадський бюджет. У нас він успішно працює 4 роки, ми бачимо зацікавленість громади, зростає кількість проектів та голосів. Але в нас ГБ – це тільки капітальні видатки, бюджет розвитку, тобто інфраструктурні проекти. У Києві ж є ініціативи фестивалів, програм, заходів, подій. Мені здається, це теж варто запозичувати у столиці», - розповів депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

За результатами дводенного візиту, сторони домовилися про візит делегації секретаріату Київради до Львівської міської ради. Це має відбутися поточного місяця. Також для обміну досвідом до кінця року запланований візит до Чернівців.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік»
  • Про відмову громадянці Хімченко Катерині Олександрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення індивідуального садівництва на вул. Лермонтова у Дарницькому районі міста Києва (330197768)
  • Про відмову громадянці Волосенко Ганні Дмитрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (360144945)
  • Про відмову громадянину Чорному Антону Павловичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для індивідуального дачного будівництва поряд з вул. Бродівською у Голосіївському районі міста Києва (201930263)
  • Про відмову громадянці Волосенко Галині Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (201139513)
  • Про відмову громадянці Сягалюк Надії Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Справедливості у Деснянському районі міста Києва (525801927)