Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Tool items

880

Львів планує використати досвід Києва у запроваджені інструментів електронної демократії

Київрада приймає колег зі Львова для обміну досвідом та впровадження кращих практик у сфері місцевого самоврядування. Делегати Львівської міської ради мали можливість дізнатися як столиця на практиці реалізовує принципи сталого розвитку міста, як готуються та приймаються рішення КМР, як працюють постійні комісії та окремі управління секретаріату. Окрему увагу було приділено інструментам громадської участі.

«У рамках ініціативи секретаріату Київради – це перший візит регіону. Колег цікавив наш бюджетний регламент, нововведення, які стосуються бюджетного процесу, робота нашого управління ІТ-технологій, інструменти громадської участі – електронні петиції та громадський бюджет. Звісно, ми будемо обмінюватися досвідом. Наприклад, раніше у Львові діяло тимчасове положення функціонування е-петицій, зараз вони прийняли нове. Але питання виконання – залишаються. Ми плануємо ділитися нашим передовим досвідом у цій галузі», - зазначив керівник управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Київради Юрій Павлов.

Цікавою для львівських колег була система для голосування депутатів Київради під час пленарних засідань – Рада 4, яка унеможливлює кнопкодавство. Для міської ради Львова – вона теж була б не зайвою, кажуть місцеві депутати, хоча наголошують – глобальної проблеми неперсонального голосування у них немає.

«Нам сподобалося як працює київський дата-центр, у нас є щось подібне, але досвід столиці для нас був би надзвичайно корисним, тому що поки ми налагоджуємо систему, а тут вона працює вже ефективно та злагоджено. Багато цікавої інформації ми отримали від секретаріату Київради, є з чим порівняти, є є що взяти на замітку. Цікавим для нас є Громадський бюджет. У нас він успішно працює 4 роки, ми бачимо зацікавленість громади, зростає кількість проектів та голосів. Але в нас ГБ – це тільки капітальні видатки, бюджет розвитку, тобто інфраструктурні проекти. У Києві ж є ініціативи фестивалів, програм, заходів, подій. Мені здається, це теж варто запозичувати у столиці», - розповів депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук.

За результатами дводенного візиту, сторони домовилися про візит делегації секретаріату Київради до Львівської міської ради. Це має відбутися поточного місяця. Також для обміну досвідом до кінця року запланований візит до Чернівців.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу об’єкту культурної спадщини місцевого значення «Гостинний двір» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про передачу в дар місту Флоренція (Італійська Республіка) бронзової скульптурної композиції «Т.Г. Шевченко»
  • Про надання місцевої гарантії у 2021 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження параметрів громадського бюджету на 2022 рік»
  • Про надання згоди на реалізацію проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій для придбання автобусів,оснащених електричними двигунами
  • Про внесення змін до додатка до рішення Київської міської ради від 19 липня 2018 року № 1346/5410 «Про участь комунального підприємства «Київміськсвітло» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»
  • Про відмову громадянину Ахмедову Віктору Джалаловичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального дачного будівництва в урочищі Горбачиха у Дніпровському районі міста Києва (520201689)
  • Про передачу громадянці Харченко Євгенії Анатоліївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Цілинній, 23а у Голосіївському районі міста Києва (757556270)
  • Про адміністративну комісію при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації
  • Про надання Національному Антикорупційному Бюро України дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування будівлі на вул. Василя Сурикова, 3 у Солом'янському районі міста Києва (330131592)