Леся Петрівська: Для розбудови інклюзивного суспільства важливо знати основи комунікації з людьми із частковою або повною втратою зору

Tool items

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська обговорила з фахівцями закладів охорони здоров'я основи комунікації з людьми із частковою або повною втратою зору. 

Тренінг пройшов у межах проєкту «Розробка та реалізація комплексної програми реабілітації людей з функціональними порушеннями чи інвалідністю на базі Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни», що реалізує Українське товариство глухих у партнерстві з Київською міською радою, Департаментом охорони здоровʼя КМДА. За підтримки Програми розвитку ООН та за фінансової підтримки Уряду Японії.

Як зазначила Леся Петрівська, потрібно знати техніку супроводу незрячої людини, але не менш важливо, правильно комунікувати під час супроводу.

«Під час тренінгу спікерка Олеся Перепеченко на власному досвіді розповіла всі тонкощі спілкування, а учасники семінару мали можливість відчути себе на місці людей, які мають ті, або інші порушення зору. У процесі комунікації важливо забезпечити ефективне взаєморозуміння та створити комфортні умови для спілкування. Анонсуйте свою присутність, наприклад, говоріть своє ім’я та бажані наміри. Опишіть те, що робите або намагаєтесь показати. Важливо бути відкритим у розмові та ввічливим. Люди з  частковою або повною втратою зору є такими ж як і всі інші, просто з ними потрібно налагодити правильну комунікацію, щоб всім було зручно спілкуватись та розуміти один одного», – наголосила Леся Петрівська.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022 - 2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕНТ-КОМПАНІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на вул. Набережно-Луговій, 8 у Подільському районі міста Києва (485395108)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:85:316:0019), яка перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради для будівництва, обслуговування та експлуатації сервісно-складського комплексу за адресою вул.