Київську мережу музейних закладів столиці доповнила «Аптека-Музей»

Tool items

У столиці реорганізують комунальне підприємство «Аптека-Музей» шляхом перетворення на комунальний музейний заклад «Аптека-Музей».

Таке рішення було прийнято сьогодні, 15 червня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 72 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, на сьогодні  важливо привести у відповідність організаційно-правову форму даного об’єкта та створити повноцінний музейний заклад. 

«Аптеку в цьому будинку було відкрито ще в 1728 році. З того часу постійно змінювались власники та функціонал будівлі, і аж у 1988 році було відкрито музей. Наразі в колекції музею тисячі експонатів, серед яких аптечні меблі XVIII-XIX століть, зразки аптечного посуду різних епох, фрагменти рукописів часів Київської Русі, підручники з медицини та терапії. Виставка займає 12 залів. «Аптека-Музей» фактично є музейним закладом культури, основним завданням якого має бути здійснення науково-дослідної та культурно-освітньої діяльності для збереження та популяризації музейної колекції, а також залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що комунальний музейний заклад «Аптека-Музей» буде підпорядковано Департаменту культури КМДА.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування комунального некомерційного підприємства «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень загального користування на вул. Теремківській, 2-а-6 у Голосіївському районі міста Києва (373941376)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельних ділянок у постійне користування для облаштування, експлуатації та обслуговування зелених насаджень (парку відпочинку) між просп. Миколи Бажана та вул. Срібнокільською навколо озера Срібний Кіл у Дарницькому
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про надання згоди комунальному підприємству «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» на знесення та списання підпірної стінки № 4 Протасів Яр за адресою: вул. Докучаєвська, 25 у Солом’янському районі міста Києва