Київрада затвердила попередні умови щодо переведення місцевого боргу по єврооблігаціях до державного

Пленарне засідання сесії Київської міської ради

Tool items

Київрада затвердила попередні умови щодо переведення місцевого боргу по єврооблігаціях до державного

Сьогодні на пленарному засіданні Київська міська рада внесла зміни в своє рішення від 8.10.2015 № 102/2005 «Про деякі питання обслуговування та погашення у 2015 році боргових зобов'язань міста Києва».

«Ми зібрали сьогодні це пленарне засідання, щоб вирішити дуже важливе питання для нашого міста. Прийняття цього рішення допоможе перевести зовнішній борг Києва в державний. Закликаю депутатів відповідально ставитись до ухвалення цього рішення. Кожен з вас несе відповідальність перед киянами. Прошу вас працювати без емоцій, з холодним розумом, заради інтересів столиці, котра знаходиться в дуже складних фінансових умовах» - зазначив перед голосуванням міський голова Віталій Кличко.

Відтак, згідно зі змінами, прийняте 8 жовтня рішення доповнюється додатковим пунктом, який регламентує попередні умови переведення місцевого боргу за місцевими зовнішніми запозиченнями 2005-го та 2011-го років до державного боргу.

Згідно з рішенням, схвалено наступні попередні умови: по-перше, в ході переведення місцевого боргу до державного змінюються строки погашення облігацій — строком погашення євробондів-2005 пропонується визначити 2019 рік, а євробондів-2011 — 2020 рік (в 2005 році були розміщені єврооблігації на 250 млн доларів з терміном обігу до 6 листопада 2015 року під 8% річних, а в 2011 році - на 300 млн доларів з терміном обігу до 11 липня 2016 під 9,375% річних); по-друге, нові облігації повинні розподілятися між держателями, які візьмуть участь у борговій операції м. Києва, після списання 25% існуючих облігацій, а нараховані відсотки будуть капіталізовані та додані до нових облігацій; по-третє, річний відсоток за новими облігаціями знижується і встановлюється на рівні 7,75%.

“Рішення про мораторій продовжує діяти, ми лише вносимо умови, які були погоджені з кредиторами. Ключові тези цього рішення — переведення місцевого боргу до державного, списання 25% - це економія 202 млн доларів, та зниження річного відсотку до 7,75%. Проект рішення був одностайно підтриманий бюджетною комісією”, - каже доповідач з питання, співголова фракції “УДАР-Солідарність” і голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Валютою нових облігацій є долар США.

Умовна сума державних деривативів, наданих держателям нових облігацій, відповідатиме сумі списання основної суми існуючих облігацій.

Нагадаємо, 8 жовтня поточного року Київрада на своєму засіданні наклала мораторій на виплату боргу за єврооблігаціями 2005 та 2011 років.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» у Голосіївському районі м. Києва біля полігону по захороненню твердих побутових відходів (ТПВ) №1 та полігону по захороненню великогабаритних і будівельних відходів (ВБВ) № 6
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про поновлення кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» договору оренди земельної ділянки від 01 березня 2005 року № 75-6-00172 (зі змінами) (320537848)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування спортивної зони на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі міста Києва (672893922)
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 01 листопада 2017 року № 1173, укладеного між Київською міською радою та Грищенко Світланою Григорівною (354775097)
  • Про передачу громадянці Шульзі Олені Юріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Підбірному, 12-о у Голосіївському районі міста Києва (322732836)
  • Про надання спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київводфонд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування бюветного комплексу на вул.