Київрада утричі зменшила ставку земельного податку для ОСББ і ЖБК

Tool items

5333

Київрада утричі зменшила ставку земельного податку для ОСББ і ЖБК

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати понизити ставку земельного податку для житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та асоціацій таких об’єднань. 

Відтак, відсоткова ставка зменшиться утричі – з 0,03% до 0,01%. Діятиме   нововведення до 1 квітня 2020 року. Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. 

“Цей проект рішення створений на основі місцевої ініціативи, під якою підписалося 1700 киян. Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. Вона дозволить значно зменшити податковий тягар на членів ЖБК та ОСББ. І що чи не найголовніше – пришвидшить перехід комунальних будинків до сфери управління ОСББ”,– зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Андрій Странніков. 

Разом із тим, таке нововведення стимулюватиме киян оформляти правовстановлюючі документи на право користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності. Це рішення дозволить унормувати питання адміністрування та сплати місцевих податків та зборів до бюджету Києва. 

За даними міського земельного кадастру, за ЖБК обліковується 860 земельних ділянок, однак лише на 41 з них оформлено право власності. Ситуація з ОСББ – аналогічна, кажуть депутати. За об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків обліковується 274 земельні ділянки, з них лише на 29 ділянок оформлено право власності.

Рішення підтримали 97 депутатів. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 233/8403 «Про затвердження списку присяжних Солом’янського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 3/8173 «Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва»