Київрада прийняла Концепцію з популяризації української мови в Києві

Tool items

3899

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Концепцію розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015 – 2020 роки.
Автор проекту депутат Олександр Вовченко під час виступу зазначив: «Одне з останніх опитувань показало, що менше 20% киян спілкуються виключно українською мовою в побуті та на роботі. Для того, щоб популяризувати державну мову, ми спільно з представниками громадських організацій, науковцями, краєзнавцями, вчителями, керівниками департаментів, діячами культури та активістами розробили дієвий план заходів на 2015-2020 роки, який дозволить популяризувати українську мову, культуру, традиції серед киян».
Заходи Концепції умовно розподілено на п’ять векторів: діловодство, громадське життя, ЗМІ, освіта, культура. По кожному напрямку структурні підрозділи виконавчого органу Київради (КМДА), комунальні підприємства тісно співпрацюватимуть з громадськими організаціями. Серед іншого, Концепцією передбачена участь депутатів та працівників КМДА у Всеукраїнському диктанті, переведення комп’ютерів у бюджетних установах на україномовні інтерфейси, трансляція якісної української музики в комунальному транспорті, відкриття віртуальних музеїв, конкурси на кращі постановки та сценарії вечорниць.
Так, замість практики нав’язування, обрано тактику популяризації. Для цього дуже багато уваги зосереджено на сучасних засобах комунікації: створення сайтів й порталів, робота в соцмережах, проведення флешмобів, інтерактивних конкурсів, розміщення креативних плакатів з історії України. “Маємо вже низку громадських організацій, які готові безкоштовно допомогти в українізації Києва», – зауважив Вовченко.
Заходи Концепції увійдуть до існуючих та нових міських цільових програм, їх буде враховано при складанні навчальних планів та в роботі бюджетних установ. Кроки, які потребують бюджетного фінансування, будуть здійснюватися з 2016 до 2020 року. Виконання заходів, які не потребують додаткових витрат або реалізовуватимуться в співпраці з громадськими організаціями, розпочнеться з другого півріччя 2015 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо удосконалення форми та змісту посвідчень депутатів місцевих рад та внесення змін до Положення про помічника- консультанта, депутата Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 13 липня 2006 року №28/28
  • Про присвоєння назви скверу у Шевченківському районі міста Києва
  • Про оздоровлення дітей територіальних громад сіл Київської області, на території яких розміщенні об’єкти міста Києва
  • Про створення комунального некомерційного підприємства «Київський міський дитячий кардіологічний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про посилення відповідальності за пошкодження майна
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 року №92/9171 Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення«Троєщинські луки»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень загального користування між будинками №№ 22, 24 на вул. Академіка
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 233/8403 «Про затвердження списку присяжних Солом’янського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва