Київрада прийняла Концепцію з популяризації української мови в Києві

Tool items

2996

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Концепцію розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015 – 2020 роки.
Автор проекту депутат Олександр Вовченко під час виступу зазначив: «Одне з останніх опитувань показало, що менше 20% киян спілкуються виключно українською мовою в побуті та на роботі. Для того, щоб популяризувати державну мову, ми спільно з представниками громадських організацій, науковцями, краєзнавцями, вчителями, керівниками департаментів, діячами культури та активістами розробили дієвий план заходів на 2015-2020 роки, який дозволить популяризувати українську мову, культуру, традиції серед киян».
Заходи Концепції умовно розподілено на п’ять векторів: діловодство, громадське життя, ЗМІ, освіта, культура. По кожному напрямку структурні підрозділи виконавчого органу Київради (КМДА), комунальні підприємства тісно співпрацюватимуть з громадськими організаціями. Серед іншого, Концепцією передбачена участь депутатів та працівників КМДА у Всеукраїнському диктанті, переведення комп’ютерів у бюджетних установах на україномовні інтерфейси, трансляція якісної української музики в комунальному транспорті, відкриття віртуальних музеїв, конкурси на кращі постановки та сценарії вечорниць.
Так, замість практики нав’язування, обрано тактику популяризації. Для цього дуже багато уваги зосереджено на сучасних засобах комунікації: створення сайтів й порталів, робота в соцмережах, проведення флешмобів, інтерактивних конкурсів, розміщення креативних плакатів з історії України. “Маємо вже низку громадських організацій, які готові безкоштовно допомогти в українізації Києва», – зауважив Вовченко.
Заходи Концепції увійдуть до існуючих та нових міських цільових програм, їх буде враховано при складанні навчальних планів та в роботі бюджетних установ. Кроки, які потребують бюджетного фінансування, будуть здійснюватися з 2016 до 2020 року. Виконання заходів, які не потребують додаткових витрат або реалізовуватимуться в співпраці з громадськими організаціями, розпочнеться з другого півріччя 2015 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва нежитлового приміщення у нежитловій будівлі на вул. Хрещатик, 34 у місті Києві
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 08.12.2016 № 550/1554 «Про затвердження списку присяжних Голосіївського районного суду міста Києва»
  • Про передачу громадянину Бардаченку Олегу Миколайовичу в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих будівель і споруд на вул. Жилянській, 19 у Голосіївському районі міста Києва А-27116
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ "ГЕНЕРАЛ" на вул. Попудренка, 42/46 у Дніпровському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі К-38449
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД" на вул. Волоській, 11-А у Подільському районі м. Києва для обслуговування та експлуатації нежитлового будинку - офісного центру К-30298