Київрада пропонує парламентарям захистити дітей від сексуального насильства

Tool items

696

Київрада пропонує парламентарям захистити дітей від сексуального насильства

Київська міська рада закликає парламент створити Єдиний реєстр осіб, засуджених за сексуальне насильство стосовно малолітніх, і таким чином захистити дітей від подібних випадків з боку вказаних осіб. Зокрема, депутати пропонують Верховній Раді розглянути та підтримати законопроект і петицію, що мають на меті створення такого реєстру.

«Чіткої статистики таких злочинів немає, проте правозахисники і правоохоронці називають умовні цифри – до 400-500 випадків сексуальної наруги над дітьми щороку. А неофіційно – кожна четверта дитина в Україні страждає від тих чи інших дій, спрямованих на її сексуальну свободу чи сексуальну недоторканність. Ми можемо виставляти охорону у школах, створювати муніципальну поліцію, робити кривдників відомими у соцмережах, але для батьків цього замало, щоб захистити своїх дітей», – вважає ініціатор рішення, депутат Київради Вадим Сторожук.

На його думку, створення єдиного реєстру – це один зі способів боротьби з особами, які вчинили сексуальні злочини проти дітей. І якщо особа вже була засуджена за такі дії, а часто вони є симптомом психічного розладу, ця інформація має бути занесена в електронну базу і доступною для всіх правоохоронних органів.

Право на отримання інформації з реєстру також повинні мати керівники дитсадків, шкіл, дитячих лікарень, таборів і санаторіїв – тобто тих закладів, які працюють з дітьми. 

«Якщо запровадити такий реєстр, ці керівники можуть додатково перевіряти потенційних працівників при наймі на роботу. І батьки можуть бути впевнені, що у межах даного закладу з дітьми працюють психічно і морально стійкі фахівці, які не завдадуть шкоди і не травмують дитину», – підкреслює Вадим Сторожук. Він переконаний, що така публічність звузить можливості злочинців знайти нову жертву.

Наприклад, у США подібний реєстр існує на офіційному сайті Міністерства юстиції, де будь-яку людину можна перевірити за іменем і прізвищем. А в базі ФБР США можна знайти сексуальних злочинців саме за територіальною ознакою, навіть не знаючи імені та прізвища. Цією можливістю користуються американські батьки при виборі місця проживання.

Відповідне звернення до Верховної Ради підтримали 79 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття заходів, спрямованих на безоплатну передачу об’єкту культурної спадщини місцевого значення «Гостинний двір» у комунальну власність територіальної громади міста Києва
  • Про передачу в дар місту Флоренція (Італійська Республіка) бронзової скульптурної композиції «Т.Г. Шевченко»
  • Про надання місцевої гарантії у 2021 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження параметрів громадського бюджету на 2022 рік»
  • Про надання згоди на реалізацію проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій для придбання автобусів,оснащених електричними двигунами
  • Про відмову громадянину Ахмедову Віктору Джалаловичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального дачного будівництва в урочищі Горбачиха у Дніпровському районі міста Києва (520201689)
  • Про передачу громадянці Харченко Євгенії Анатоліївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Цілинній, 23а у Голосіївському районі міста Києва (757556270)
  • Про адміністративну комісію при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації
  • Про надання Національному Антикорупційному Бюро України дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування будівлі на вул. Василя Сурикова, 3 у Солом'янському районі міста Києва (330131592)
  • Про передачу ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «УКРТЕЛЕКОМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування існуючої автоматичної телефонної станції на просп. Маяковського Володимира, 56а у Деснянському районі міста Києва (384121169)