Київрада пропонує парламентарям захистити дітей від сексуального насильства

Tool items

604

Київрада пропонує парламентарям захистити дітей від сексуального насильства

Київська міська рада закликає парламент створити Єдиний реєстр осіб, засуджених за сексуальне насильство стосовно малолітніх, і таким чином захистити дітей від подібних випадків з боку вказаних осіб. Зокрема, депутати пропонують Верховній Раді розглянути та підтримати законопроект і петицію, що мають на меті створення такого реєстру.

«Чіткої статистики таких злочинів немає, проте правозахисники і правоохоронці називають умовні цифри – до 400-500 випадків сексуальної наруги над дітьми щороку. А неофіційно – кожна четверта дитина в Україні страждає від тих чи інших дій, спрямованих на її сексуальну свободу чи сексуальну недоторканність. Ми можемо виставляти охорону у школах, створювати муніципальну поліцію, робити кривдників відомими у соцмережах, але для батьків цього замало, щоб захистити своїх дітей», – вважає ініціатор рішення, депутат Київради Вадим Сторожук.

На його думку, створення єдиного реєстру – це один зі способів боротьби з особами, які вчинили сексуальні злочини проти дітей. І якщо особа вже була засуджена за такі дії, а часто вони є симптомом психічного розладу, ця інформація має бути занесена в електронну базу і доступною для всіх правоохоронних органів.

Право на отримання інформації з реєстру також повинні мати керівники дитсадків, шкіл, дитячих лікарень, таборів і санаторіїв – тобто тих закладів, які працюють з дітьми. 

«Якщо запровадити такий реєстр, ці керівники можуть додатково перевіряти потенційних працівників при наймі на роботу. І батьки можуть бути впевнені, що у межах даного закладу з дітьми працюють психічно і морально стійкі фахівці, які не завдадуть шкоди і не травмують дитину», – підкреслює Вадим Сторожук. Він переконаний, що така публічність звузить можливості злочинців знайти нову жертву.

Наприклад, у США подібний реєстр існує на офіційному сайті Міністерства юстиції, де будь-яку людину можна перевірити за іменем і прізвищем. А в базі ФБР США можна знайти сексуальних злочинців саме за територіальною ознакою, навіть не знаючи імені та прізвища. Цією можливістю користуються американські батьки при виборі місця проживання.

Відповідне звернення до Верховної Ради підтримали 79 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень на вул. Холмогорській у Голосіївському районі міста Києва (624230111)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу провулку Соснового у Деснянському районі міста Києва (201071647)
  • Про відмову громадянці Топінко Інні Василівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у 2-му пров. Бортницькому, 21 у Дарницькому районі міста Києва (664700188)
  • Про відмову громадянину Озимаю Олександру Васильовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва та експлуатації житлового будинку у пров. Заозерному, 42 у Деснянському районі міста Києва (480012144)
  • Про надання громадянці Рибченко Ганні Олександрівні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Передовій у Голосіївському районі міста Києва (201610362)