Київрада має намір звернутися до Президента та парламенту щодо гарантування незалежності НАБУ

Tool items

1684

Київрада має намір звернутися до Президента та парламенту щодо гарантування незалежності НАБУ

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків депутати підтримали проект рішення «Про звернення депутатів Київської міської ради до Президента України та Верховної Ради України щодо забезпечення та гарантування незалежності Національного антикорупційного бюро України».

Сьогодні громадськість занепокоєна ситуацією, яка розгортається навколо діяльності Національного антикорупційного бюро України та спрямована на дискредитацію його роботи, йдеться у пояснювальній записці. У документі зазначається, що події в країні свідчать про маніпуляції, спрямовані на нівелювання кількамісячної роботи детективів НАБУ. Зокрема, мова йде про взаємні звинувачення антикорупційних органів у незаконності їх дій.

«В країні має бути гарантована незалежність НАБУ. Це бюро й справді є одним із інструментів забезпечення в країні законності і боротьби з корупцією, і ця боротьба є доволі непростою. Ми розуміємо, що вплив цього звернення на народних депутатів певною мірою обмежений, адже не всі, хто нині представляє інтереси народу України у Верховній Раді є патріотами. Не всі готові боротися з корупцією. Тим не менше, ми щиро віримо, що зможемо вплинути на тих, хто є справді свідомим громадянином своєї країни», – заявив співавтор даного рішення Сергій Гусовський.

Відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», однією з гарантій незалежності НАБУ є заборона незаконного втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Національного бюро. У проекті рішення вказано, що реалізація цієї норми Закону потребує перш за все сильної спільної позиції глави держави, парламенту та громадянського суспільства щодо незворотності боротьби та протистояння корупції в усіх проявах.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 02 квітня 2015 року № 318/1183 «Про затвердження Положення та Регламенту Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)»
  • Про погодження призначення Харченка О.В. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень на вул. Холмогорській у Голосіївському районі міста Києва (624230111)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу провулку Соснового у Деснянському районі міста Києва (201071647)