Київ та Лейпциг під час конференції мерів ACT NOW презентували спільні проєкти, які будуть реалізовувати наступного року

Tool items

Під час конференції мерів ACT NOW, яка присвячена темі розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України, Київ і Лейпциг презентували спільні проєкти.

Ініціативи, які міста почнуть реалізовувати наступного року, обговорили під час зустрічі депутатка Київської міської ради Вікторія Муха та заступник мера міста Лейпциг Ульріх Хьорнінг.

Відтак, Лейпциг хоче запозичити досвід Києва щодо розвитку мережі пунктів цивільного захисту. Також українська столиця охоче буде ділитися досвідом створення е-платформи для неурядових організацій vcentri.com. Проєкт ляже в основу розробки нового модулю для міського мобільного додатку Лейпцига. Як нагадала Вікторія Муха, Київ та Лейпциг справжні побратими уже 62 роки, і німецькі колеги підставили дружнє плече українській столиці під час повномасштабного вторгнення.

«З перших днів війни Лейпциг активно допомагає Києву шляхом надання гуманітарної допомоги, зокрема були передані вантажі продовольчих та гігієнічних товарів, генераторів для київських шкіл, пожежних та спеціальних машин для київських громадських служб. Також Лейпциг одним із перших запровадив програми підтримки українських біженців, та по цей час надає таку підтримку та організовує культурно-освітні заходи для українців, що були змушені залишити свої домівки», – зазначила Вікторія Муха.

Вона підкреслила, що обидва міста демонструють свою відкритість до співпраці і бажання започатковувати нові спільні проєкти. Зокрема, сторони активно розвиватимуть квартальний менеджмент у Києві, використовуючи найкращі напрацювання німецьких колег.

«Ми вже визначили низку ініціатив, де Київ буде ділитися своїм досвідом, або переймати найкращі практики Лейпцига. Одна з них – квартальний менеджмент, який добре себе зарекомендував як інструмент партисипативного та інклюзивного розвитку міських мікрорайонів. Київ планує у 2024 році запустити пілотний проєкт квартального менеджменту на базі двох районів. Департамент суспільних комунікацій уже розробив проєкт концепції імплементації квартального менеджменту в Києві, ми опрацюємо його з колегами з Лейпцигу і до кінця року плануємо мати фінальний варіант концепції. Я впевнена, що наше співробітництво буде плідним, довгостроковим і перспективним», – розповіла Вікторія Муха.

Окрім того, Київ і Лейпциг мають намір розвивати співпрацю молодіжних парламентів двох міст. Зокрема влітку 2024 року в Лейпцигу має відбутися зустріч молодіжних рад двох міст.

Нагадаємо, конференція мерів ACT NOW проходить у Брюсселі протягом 8-10 листопада. Її мета – розширити можливості місцевих лідерів, розвивати плідні партнерські відносини та зміцнити зв’язки співпраці між українськими та іншими європейськими муніципалітетами, сприяючи Україні на шляху до вступу в Європейський Союз.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022 - 2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕНТ-КОМПАНІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на вул. Набережно-Луговій, 8 у Подільському районі міста Києва (485395108)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:85:316:0019), яка перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради для будівництва, обслуговування та експлуатації сервісно-складського комплексу за адресою вул.