Кияни зможуть слідкувати за використанням обранцями депутатських фондів, а в школах і ВНЗ введуть курси з антикорупційної політики

Tool items

1257

Сьогодні в ході депутатських слухань Київської міської ради міський голова Віталій Кличко розповів про завдання міської цільової програми запобігання і протидії корупції в м. Києві на 2015-2017 рр «Від доброчесності – до сталого розвитку» та озвучив тези програми.
"Загальновідомо, що основними принципами дієвої антикорупційної політики є прозорість, доброчесність та участь громадян у прийняті рішень. Уся суспільно важлива інформація повинна бути відкритою, а посадові особи за вчинені корупційні правопорушення, повинні бути покарані. Хочу проінформувати, що ми вже протестували електронні закупівлі і вони дали вагому економію. Також ми зараз працюємо над впровадженням "он-лайн бюджету", де кожен охочий зможе у відкритому доступі його продивитись", — наголосив під час доповіді щодо Антикорупційної програми м. Києва Київський міський голова Віталій Кличко.
Так, в рамках реалізації програми передбачається забезпечення вільного доступу на сайті Київської міської ради та щоквартальне оновлення інформації про порядок використання коштів депутатських фондів, плани та обсяги їх використання, а також інформація про наявний залишок по фондах кожного депутата.
Окрім того, передбачається оприлюднення повного переліку комунальних підприємств м. Києва і забезпечення вільного доступу на сайті Департаменту комунальної власності КМДА перелік нерухомості комунальної власності із зазначенням інформації щодо кожного об’єкту.
Також в рамках реалізації програми планується розробити порядок звітування виборних осіб, органів місцевого самоврядування та виконавчих органів м. Києва перед територіальною громадою м. Києва. Структурним підрозділам виконавчого органу Київради (КМДА) буде заборонено використання процедури закупівлі у одного учасника, якщо товари/послуги/роботи можуть надаватись хоча б одним будь-яким іншим підприємством на території м. Києва. Буде ще й розроблений новий порядок проведення інвестиційних конкурсів. А от у разі виявлення, або підозри про наявність порушення посадовими особами, результати всіх службових розслідувань будуть оприлюднені на сайті КМДА. Що стосується викривачів корупції, то стосовно них буде розроблена політика захисту.
Також планується розробити і впровадити у школах, ВНЗ I-II рівнів акредитації, комунальних навчальних закладах м . Києва навчальні програми і факультативні курси з антикорупційної правової освіти і методів протидії корупції.
Загалом, на даному етапі, програма передбачає сім основних завдань, які налічують 68 підпунктів щодо реалізації програми запобігання і протидії корупції в м. Києві.
Протягом трьох тижнів Антикорупційна програма буде доопрацьована та винесена на розгляд депутатам Київради на одне з найближчих пленарних засідань.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянину Блажчуку Валерію Степановичу на хуторі Редьки, поблизу вул. Центральної в Оболонському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд К-38958
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину Краснову Дмитру Віталійовичу поблизу вулиці Пирнівської у Деснянському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд К-38848
  • Про передачу приватному акціонерному товариству «Акціонерна компанія «Київводоканал» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування водоводу на вул. Володимира Брожка, 15 у Голосіївському районі міста Києва А-26409
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину Ткачуку Євгену Володимировичу поблизу вулиці Ситняківської у Деснянському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд К-38861
  • Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину Бужину Костянтину Івановичу поблизу вулиці Ситняківської у Деснянському районі м. Києва для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд К-38825