Громадськість та влада спільно напрацювали проект Положення Громадського бюджету

Kyiv Smart City Hub

Tool items

1061

Громадськість та влада спільно напрацювали проект Положення Громадського бюджету

2-го грудня у KyivSmartCityHub відбувся 3-й воркшоп щодо Громадського бюджету. На зустрічі презентуали проект Положення та його параметри на 2017-18 роки.

У новій редакції документу враховані всі ключові зауваження та пропозиції, які були напрацьовані на попередніх воркшопах, а також досвід інших міст. Загалом положення стимулюватиме розвиток співпраці між активними громадянами, спільнотами, сприятиме розвитку культури, демократії та ефективності діяльності органів міської влади.

Наразі одна із проблем - це невизначеність дій авторів, якщо їхні проекти відхилені на основі спірних аргументів. Після імплементації Положення, буде реалізовуватися «сервісна модель» роботи органів влади з авторами проектів, які пройшли прекваліфікацію (проекти яких мають мінімально необхідну підтримку голосів киян). Також працюватиме Громадська бюджетна комісія, яка буде уповноважена функцією апеляційного органу, що незалежний від органів влади. Серед функцій Комісії буде також право публічної рекомендації щодо притягнення до адміністративної відповідальності та преміювання відповідних підрозділів і чиновників, задіяних у роботі над Громадським бюджетом.

Для проектів, які подано у 2016 році, має бути продовжено термін експертизи. Перше голосування за проекти, допущені до голосування цьогоріч, може тривати до початку лютого 2017 року. При цьому, голосування має бути виключно електронне, а потенційні проекти-переможці мають зібрати не менше 300 голосів. Для мешканців, які не зможуть самостійно здійснити волевиявлення, в офісах супроводження Громадського бюджету в РДА та ЦНАП-ах надаватиметься необхідна допомога.

Представники влади також зазначили, що вони зацікавлені у збільшенні обсягів фінансування Громадського бюджету, але для початку необхідно налагодити ефективну роботу механізму. Нагадаємо, на пілотне впровадження у наступному році Київ заклав 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект), надалі цю суму планується збільшувати у 2-3 рази.

Передбачається, що голосування за Положення та параметри Громадського бюджету відбудеться 22 грудня.

Документи та презентація, що опрацьовувалися (– документи).
Запис дискусії (– тут).
Історія розвитку Громадського бюджету у Києві (– тут).

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Міської комплексної цільової програми «Освіта Києва. 2019-2023 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 467/6518
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей»
  • Про затвердження змін до Положення про громадський бюджет міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2016 року № 787/1791, та параметрів громадського бюджету на 2020 рік
  • Про внесення зміни до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»